Alior ma na razie 60 placówek partnerskich

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 lipca 2010
Kategoria:
Alior_BankNadal aktualny jest jednak ambitny plan zakończenia roku z liczbą 200 takich jednostek. Oznacza to, że w ciągu zaledwie pół roku otwartych miałoby zostać 140 placówek partnerskich.

Alior Bank rozwija także sieć oddziałów własnych, których jest zdecydowanie więcej niż franczyzowych. Ale na koniec roku liczba jednych i drugich powinna być taka sama. – Zaczęliśmy rok ze 150 placówkami. Na koniec roku będzie ich 200. Plus oddziały partnerskie. Teraz mamy ich 60, a na koniec roku może być około 200 – powiedział w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” Artur Maliszewski, wiceprezes Alior Banku.

– Na początku roku planowaliśmy mniejszą liczbę otwarć agencji, natomiast znaczne przyspieszenie przewidujemy w drugiej połowie roku – wyjaśniał niedawno Mariusz Bielaszewski, dyrektor Departamentu Sieci Zewnętrzych w Alior Banku w wywiadzie dla portalu FranczyzawPolsce.pl.

Czy uda się jednak przyspieszyć aż tak bardzo? Przypomnijmy, że na koniec 2009 roku bank miał 45 oddziałów agencyjnych. Swoich partnerów poszukuje wśród osób przedsiębiorczych, rzetelnych oraz znających lokalny rynek. – Liczą się też umiejętności sprzedażowe, organizacyjne, a także odpowiednie podejście do klienta. Zwracamy też uwagę na wcześniejsze doświadczenia potencjalnego agenta w branży usług finansowych. Nie ukrywam, że jest ono bardzo przydatne. Wiele naszych agentów rekrutuje się spośród osób, które pracowały jako pośrednicy finansowi bądź były zatrudnione w którymś z banków – mówi Marcin Tauber, menedżer ds. rozwoju sieci w Alior Banku.

Alior chce uruchamiać placówki partnerskie przede wszystkim w miastach do 100 tys. mieszkańców. Optymalny lokal powinien mieć 30-50 mkw. Na przygotowanie placówki do otwarcia potrzeba ok. 20 tys. zł. Ale trzeba również pamiętać o zabezpieczeniu pieniędzy na pierwsze miesiące działalności. Uzyskanie rentowności może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy, co zależne jest przede wszystkim od zaangażowania i aktywności partnera.

Sam bank także cały czas pracuje na uzyskanie rentowności. Zgodnie z zapowiedziami wiceprezesa Maliszewskiego zawartymi w wywiadzie dla „PB”, pierwsze miesiące na plusie powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Zaś w całym 2011 r. zysk ma wynieść ok. 100 mln zł. Alior ma obecnie ok. 600 tys. klientów, na koniec roku chce ich mieć o 200 tys. więcej. Bank obsługuje 46 tys. klientów biznesowych, z czego ok. 80 proc. stanowią mikrofirmy. Prognozuje, że na koniec roku liczba ta może wzrosnąć do 60 tysięcy.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu na temat rozwoju sieci placówek agencyjnych, którego udzielili nam w marciu tego roku Mariusz Bielaszewski, dyrektor Departamentu Sieci Zewnętrznych oraz Marcin Tauber, menedżer ds. rozwoju sieci w Alior Banku.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram