Alior Bank walczy o najlepsze lokalizacje

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 sierpnia 2008
Kategoria:

Alior - nowy bank należący do grupy Carlo Tassara - włączył się w walkę z innymi instytucjami finansowymi o najlepsze lokalizacje dla swoich oddziałów - pisze "Parkiet".

W Warszawie placówki oplakatowane jego logo pojawiają się w najlepszych miejscach: w centrum miasta czy przy stacjach metra. "W momencie uruchomienia działalności operacyjnej Alior chciałby dysponować około 80 oddziałami w 50 największych miastach. Powstanie także osiem centrów korporacyjnych. Docelowo bank chciałby mieć 200 oddziałów oraz 400 agencji.", informuje dziennik.
"Wojciech Sobieraj nie chciał mówić o kosztach otwarcia placówek Aliora. Zapewnia jednak, że są one wykończone w bardzo wysokim standardzie. Jeśli do tego dodamy, że każda z nich ma powierzchnię około 100-150 mkw., to w oparciu o dane z innych banków można szacować, że minimalny koszt otwarcia jednego oddziału Aliora wynosi milion złotych.", pisze "Parkiet".

"- Nasze placówki zostaną otwarte po uzyskaniu zgody na działalność operacyjną od KNF - mówi Wojciech Sobieraj, prezes Aliora. Przedstawiciele banku oczekują, że nadzór wkrótce wyda pozwolenie. Udało nam się dowiedzieć, że komisja nie zajmie się tą sprawą na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w piątek. Alior będzie więc musiał poczekać na zgodę co najmniej do pierwszego tygodnia września, kiedy odbędą się dwa posiedzenia KNF [...]", czytamy dalej.
W perspektywie 3 lat Alior Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 proc. udziałów w rynku oraz zdobyć zaufanie około miliona klientów. Alior Bank będzie bankiem uniwersalnym, obsługującym wszystkie segmenty rynku w ramach dwóch pionów biznesowych: detalicznego i korporacyjnego. W momencie otwarcia pierwszych placówek bank będzie zatrudniał 800 osób, na koniec 2008 roku 1000, a docelowo - w perspektywie 3 lat - aż 3500 pracowników. Kapitał własny banku wynosi 1,5 miliarda PLN.

Na podstawie: Piotr Rutkowski, 7 sierpnia 2008 r.
Gazeta Giełdy Parkiet

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram