Alior Bank chce przejąć Ruch

Data dodania: 4 stycznia 2019
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Alior Bank chce przejąć Ruch

Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie zamierzonej koncentracji polegającej na przejęciu przez Alior Bank S.A. kontroli nad Ruch S.A.
 
Jak wyjaśnił Krzysztof Bachta, wiceprezes Alior Banku, kierujący pracami zarządu banku, bank zakłada, że ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji, który jest przeprowadzany w Ruchu. Podkreślił, że Alior Bank planuje dalszą odsprzedaż akcji kolportera.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Bank prowadzą działalność między innymi w zakresie usług leasingowych, informatycznych, factoringu i asset management.
 
Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa „Paczka w Ruchu”). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram