Franczyza w Polsce

college essay my dog

Opublikowano: 20 październik 2017
Biznesy rodzinne z większym zaufaniem klientów

follow link Foto: freeimages.com

get link Polacy skłonni są kupić droższy z dwóch podobnych produktów, jeśli będzie on pochodził z firmy rodzinnej - taką decyzję podjęłoby 37,4% badanych, wynika z badania „Polacy o firmach rodzinnych. Firmy zbudowane na zaufaniu” przygotowanego przez Fundację Firmy Rodzinne (FFR).

Przypomnijmy, że wiele firm rodzinnych działa w oparciu o franczyzę. „Okazuje się , że najważniejszą zachętą do wyboru producentów rodzinnych jest przekonanie konsumentów co do wysokiej jakości oraz polskiego pochodzenia towaru. 60% Polaków, którzy kiedykolwiek kupili produkt firmy rodzinnej wierzy, że w takim przedsiębiorstwie o poziom jakości produktów dba sam właściciel.

Kolejnym czynnikiem zachęcającym do zakupu produktu firmy rodzinnej okazała się ich polskość. W 2016 roku takiej odpowiedzi udzielił co czwarty z respondentów, którym zadano to pytanie, rok później - już co drugi. Wśród młodych Polaków (do 24 lat) bardzo ważnym elementem okazało się także przekonanie o sprawiedliwym traktowaniu pracowników w firmach rodzinnych” - czytamy w komunikacie poświęconym badaniu.

http://www.iolife.eu/custom-wrting/ Ponadto, informacja, że sklep jest prowadzony przez firmę rodzinną skłoniłaby 48% respondentów do częstszych zakupów, a w grupie badanych do 24 lat taką gotowość zadeklarowało 53%.

Badanie wykazało również, że ponad połowa badanych, tj. 51,2%, przyznaje, że polecany produkt pochodzący z firmy rodzinnej ma dodatkowe znaczenie przy udzielaniu rekomendacji.

Pin It
Oceń: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
INK

Najnowsze franczyzy

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 28.02.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 13.02.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 02.02.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Co Cię najbardziej interesuje w ofercie franczyzy?

30.8%
50.8%
13.8%
1.5%