Franczyza w Polsce


DATA DODANIA: 12 styczeń 2011
Slubna_Pracownia_foto_1Ślubna Pracownia zmienia zasady rekrutacji franczyzobiorców. Po kilku nieudanych współpracach zdecydowała się wprowadzić dodatkowe szkolenie, które przybliża specyfikę tej działalności.- Od rozpoczęcia rozwoju poprzez franczyzę, czyli od 2007 roku sprzedaliśmy kilkanaście licencji. Jednak z czasem część oddziałów wykruszała się z sieci. W ciągu ostatniego roku zostały zamknięte trzy: w Lublinie, Szczecinie i Poznaniu. Niekiedy powody tych decyzji wynikały z osobistych zmian życiowych naszych franczyzobiorców, ale zdarzało się także, że współpraca się po prostu nie układała. Dlatego postanowiliśmy rozbudować proces rekrutacji, by dokładniej weryfikować franczyzobiorców, a także dać im możliwość bliższego zapoznania się z zawodem przed ostatecznym podjęciem decyzji - mówi Zuza Kuczbajska, właścicielka Ślubnej Pracowni.

Szkolenie będzie bezpłatne dla osób, które zdecydują się podpisać umowę franczyzową z firmą, dla pozostałych cena wyniesie 1800 zł. Ma ono na tyle przybliżać pracę konsultanta ślubnego, zasady funkcjonowania biznesu oraz niezbędne predyspozycje, by kończące je osoby mogły odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno chcą się tym zajmować, po czym zdecydować, czy wolą działalność samodzielną, czy w sieci.

Aby zachęcić najlepszych do współpracy, Ślubna Pracownia zdecydowała się obniżyć ceny licencji. Dawniej wahały się one w granicach 14-30 tys. zł w zależności od wielkości miasta. Obecnie cena najdroższych licencji na Kraków i Wrocław została zmniejszona o jedną trzecią, do 20 tys. zł. W pozostałych przypadkach cena spadła o 25 proc. Opłaty bieżące pozostały bez zmian - 10 proc. miesięcznego wynagrodzenia, ale niemniej niż 150 zł netto oraz opłata na budżet marketingowy ustalany co roku wspólnie przez centralę sieci oraz franczyzobiorców.

- Liczymy na pozyskanie wieloletnich partnerów. Chcemy im ułatwić start w tym biznesie. Obecnie nie jest on łatwy ze względu na kryzys. Ostatnie dwa lata były bardzo ciężkie dla branży, budżety weselne przyszłych nowożeńców były znacznie skromniejsze niż dawniej. Widzimy teraz lekkie odbicie, liczymy na to, że w tym roku nastąpi poprawa koniunktury - mówi Zuza Kuczbajska.

Ślubna Pracownia poszukuje obecnie franczyzobiorców ze wszystkich miast wojewódzkich z wyjątkiem Warszawy (gdzie mieści się centrala), Gdańska, Olsztyna i Katowic (oddziały franczyzowe).

Joanna Cabaj - Bonicka

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Październik 7, 2019

A może te Cię zaciekawią

Im się udało
Autor: / Październik 28, 2019
Raporty
Autor: / Lipiec 23, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Październik 2, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 22.01.2020

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 15.01.2020

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.01.2020

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą