Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 13 czerwiec 2018

Foto: Toys4Boys

Niska marża, zbyt wysoki czynsz najmu to może być początek końca. I tak stało się w przypadku oferty franczyzy sieci z gadżetami i zabawkami.

Marka Toys4Boys działa na polskim rynku od 2005 roku. Rozwój poprzez franczyzę rozpoczęła już w 2012 roku, kiedy uruchomiła pierwsze placówki franczyzowe.

Franczyzę Toys4Boys wyróżniał niski własny wkład finansowy. Minimalna kwota inwestycji potrzebna na start wynosiła 35 tys. zł (w tym meble 12,500 zł, zatowarowanie 20 000 zł, jednorazowa opłata wstępna 2500 zł).
Ale to nie wystarczyło. - Niskie marże i warunki najmu lokali w galeriach handlowych nie pozwalają na rozwój. Od 1 lipca otwieramy własne stoisko w Złotych Tarasach, niestety nie ma marginesu dla franczyzobiorcy – powiedział nam Sebastian Mróz, współwłaściciel sieci.

To już kolejna sieć, która w ostatnim czasie zrezygnowała z franczyzy. Niedawno pisaliśmy o sieci Kreatywne Maluchy która również postawiła na rozwój placówek własnych.  Podobnie jak Toys4Boys rozwijała się w formacie wysp w centrach handlowych.

W takich przypadkach należy się zastanowić czy przygotowując ofertę franczyzy przyszły franczyzodawca wcześniej pochylił się nad modelem finansowym placówki franczyzowej, w którym to powinien przewidzieć, ile na tym biznesie będzie mógł zarobić jego franczyzobiorca.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Styczeń 18, 2019
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
O tym się mówi
Raporty
Autor: / Marzec 13, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą