Franczyza w Polsce

Prezentacje franczyz

Free math lessons and http://purusharthschool.org/how-to-write-a-literature-essay/ from basic math to algebra, geometry and beyond. Students, teachers, parents, and everyone can find solutions to

Opublikowano: 16 kwiecień 2018

nursing case study hypovolemic shock go online gambling issue essays university admissions essay Foto: Jonna Krupa w nowej kolekcji marki Esotiq

source is what you are looking for. Find professional help with your papers on our website. Make your order, save your time. We propose best http://favourmag.com/?essay-for-esl-students in UK to help undergraduate. Our cheap price assignment help services are renowned due to online writing quality. Udany podział spółki, optymalizacja sieci sprzedaży, poprawa rentowności, szybki rozwój e-commerce i utrzymanie wysokiej marży brutto to główne osiągnięcia Esotiq & Henderson w ubiegłym roku. Grupa kończy rok na wyraźnym plusie – operacyjnie i netto.

Mimo podziału spółki w ubiegłym roku skonsolidowana sprzedaż spółki Esotiq & Henderson nadal dynamicznie rosła. Przychody grupy wyniosły 156,5 mln zł (+11 proc.), a jednostkowe 148,4 mln zł (+19,5 proc.). Sieć sprzedaży grupy w Polsce i za granicą w ubiegłym roku zmniejszyła się z 304 do 286 salonów, a powierzchnia do 17,3 tys. m kw. (o 14 proc.). To efekt wydzielenia odzieżowej sieci Femestage i jej 28 salonów sprzedaży do podmiotu EMG SA. Od 21 lipca 2017 r. segment odzieżowy nie jest już konsolidowany w wynikach grupy Esotiq & Henderson.

Grupa zakończyła ubiegły rok zyskiem operacyjnym 3,8 mln zł wobec straty 3,3 mln zł w ubiegłym roku. Zysk operacyjny spółki matki wyniósł 9,8 mln zł i był o 96,4 proc. wyższy niż rok wcześniej. Znacząca poprawa widoczna jest także w wyniku netto. Zysk grupy w ubiegłym roku wyniósł 7,6 mln zł wobec straty 4 mln zł rok wcześniej, a zysk spółki matki wzrósł z 4,1 do 8,1 mln zł.

– Optymalizacja sieci sprzedaży, kontrola kosztów i redukcja zadłużenia przynoszą oczekiwane efekty w postaci istotnego wzrostu sprzedaży i zysków. Marża brutto na sprzedaży nadal jest wysoka. Na koniec 2017 r. dla grupy wynosiła 59,2 proc. i 59,4 proc. w przypadku spółki matki. Podział spółki znacznie zwiększył zdolność grupy Esotiq & Henderson do konkurowania na rynku – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Sieć sprzedaży marki ESOTIQ w Polsce i za granicą w ubiegłym roku powiększyła się z 276 do 286 salonów. Najszybciej rozwijała się na Wschodzie, gdzie otwarto 8 nowych sklepów. W Polsce i w Niemczech w ostatnim roku przybyło po jednym nowym salonie netto. W tym roku spółka planuje przyspieszenie w rozwoju sieci sprzedaży w Polsce. Liczba sklepów ma wzrosnąć o 20, z 263 do 283. Sieć sprzedaży na Wschodzie ma zwiększyć się z 19 do 32 salonów. W drugiej połowie roku zostaną otwarte pierwsze sklepy w Kazachstanie i w Rosji. W Niemczech liczba sklepów ma wzrosnąć z 4 do 9.
– W tym roku nadal najważniejsza dla grupy będzie rentowność. Oczekujemy dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży i rozwoju sieci salonów, ale będziemy skupiać się na najlepszych lokalizacjach. Jakość jest dla nas ważniejsza niż ilość – dodaje prezes Esotiq & Henderson.

Celem spółki na 2018 r. oprócz wzrostu sieci sprzedaży i otwierania sklepów w nowych krajach jest utrzymanie wysokiej marży brutto oraz kontrola kosztów. Zarząd oczekuje też dwucyfrowej dynamiki wzrostu sprzedaży w internecie. W ubiegłym roku przychody czterech obecnie posiadanych sklepów internetowych wyniosły 4,9 mln zł (+113 proc. r/r). – Sprzedaż w sklepach internetowych ma coraz większy udział w przychodach grupy i to się nie zmieni. Zamierzamy wykorzystać potencjał naszych marek. Spore nadzieje wiążemy też z rozwojem usługi szycia męskich koszul na miarę Henderson Shirts. Rozwojem tego projektu zajmuje się nasz partner, MTM Shirts. My udzielamy licencji na koszule. Taki model współpracy uważamy za bardzo atrakcyjny dla naszej spółki – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

You must be searching for content writers in Hyderabad for affordable, plagiarism-free, web http://www.chubut.edu.ar/semanario/?college-report-writing in Hyderabad, right? I am your content Informacja na temat oferty współpracy z ESOTIQ znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

Pin It
Oceń: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
AD

Najnowsze franczyzy

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

O2I provides high-quality http://www.hotelsb.eu/literacy-narrative-essays/s offered by qualified and experienced content writers. ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 25.09.2018

Biographers of Biography experts in North America offer professional http://immaterialvalles.cat/?domestic-helpers-essays, autobiography writing, print biographies, audio ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.09.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

I am a professional follow link with a passion for business across all stages, from start-ups to established businesses. I have a strong FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 27.09.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%