Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 09 kwiecień 2018

Foto: Jeden z konceptów firmy Wojtex

Firma Wojtex zarządzająca kilkoma markami gastronomicznymi uruchamia kolejne placówki, umacniając swoją pozycję na rynku.

Wojtex, to jedna z nielicznych polskich firm, która nieprzerwanie od ponad 20 lat rozwija się w branży gastronomicznej. Co ciekawe, zaczęło się od jednej pizzerii Biesiadowo, która została otwarta w Aleksandrowie Łódzkim. Biznes tak wypalił, że w ciągu pierwszego roku działania pizzerii, uruchomiono 30 kolejnych lokali. Dziś Biesiadowo to ponad 100 lokali w całej Polsce. Tylko w ostatnim czasie miało miejsce kilka otwarć, m.in. Garwolin, Tarchomin, Włocławek, Opoczno, oraz zaplanowana jest nowa lokalizacja w Gostyninie.

I choć firma zaczynała od jednego konceptu franczyzowego, sukcesywnie tworzyła nowe marki, bądź przejmowała istniejące. I tak dzisiaj w swoim portfolio firma zarządza siedmioma konceptami gastronomicznymi. Na gastronomicznej mapie Polski firma Wojtex sukcesywnie zwiększa liczbę punktów franczyzowych. - W sieci Coffeeloffee - planowane otwarcia to Konin, Gostynin, Warszawa oraz w styczniu otworzyliśmy punkt we Włocławku, z kolei Western Tortilla w najbliższym czasie pojawi się w Koninie, Opolu oraz Warszawie, a w grudniu 2017 otworzyliśmy pizzerie w miejscowościach Ząbkowice Śląskie, Wieliszew oraz Katowice – mówi Wojciech Goduński, właściciel firmy.

Oprócz gastronomii są również inne marki franczyzowe. Nie dalej jak rok temu Wojciech Goduński odkupił udziały w spółce Toy Planet, oferującej zabawki dla dzieci. Miał pomysł jak usprawnić sieć, która poprzednim właścicielom zaczęła przynosić straty. Stworzył więc nowy format o nazwie Toy Planet Baby – format wyspy w galerii handlowej.

- Sieci rosną w siłę. Jest nas coraz więcej, a otwarcia naszych lokali są jednymi z najbardziej wyczekiwanych otwarć wśród lokalnych mieszkańców. Obserwujemy coraz większą rozpoznawalność naszych marek. Mamy ambitne plany, ale na tym się nie kończy. Są one bardzo realne, gdyż nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem i zbiera pozytywne opinie – dodaje Wojciech Goduński.

 

Informacja na temat oferty współpracy z Biesiadowo znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Styczeń 30, 2019
Aktualności
Autor: / Luty 11, 2019
Aktualności
Autor: / Grudzień 19, 2018

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Marzec 19, 2019
ABC
O tym się mówi
Autor: / Marzec 18, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą