Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 01 marzec 2018
Mobilna gastronomia w promocji

Foto: Wojciech Goduński

Tylko do 1 maja za wyposażoną przyczepę gastronomiczną w ramach znanych sieci franczyzowych zapłacisz o kilka tysięcy mniej. 

Firma Wojtex, właściciel kilku franczyz gastronomicznych obniża koszt przystąpienia do sieci. Do 1 maja br. przedsiębiorcy myślący o działaniu w sektorze mobilnej gastronomii zapłacą o 10% mniej za wyposażoną przyczepę gastronomiczną w ramach wybranego konceptu.

Jak to wygląda w praktyce? Na przykład, w przypadku lodziarni na kółkach pod marką Mangatto koszt inwestycji wyniesie około 40,5 tys. zł zamiast 45 tys. zł. Uruchomiając przyczepę Western Tortilla zapłacimy od 34,2 tys. zł – zamiast 38 tys. zł, koszt uruchomienia mobilnej kawiarni Coffeeloffee wyniesie od 36 tys. zł (cena regularna zaczyna się od 40 tys. zł), zaś aby uruchomić mobilną smażalnię ryb Rybkodajnia zapłacimy obecnie od 34,2 tys. zł, a nie 38 tys. zł.

Ponadto, w ramach tej promocji franczyzodawca umożliwia wynajem w pełni wyposażonej przyczepy Mangatto. Koszt wynajmu to 2,5 tys. zł miesięcznie.

Firma Wojtex, właścicielem której jest Wojciech Goduński to doświadczony gracz na rynku franczyzy. Historia tej spółki sięga 1994 roku. Początkiem jej działalności było stworzenie na terenie Polski największej liczby autokomisów. W 2007 roku firma uruchomiła pierwszą pizzerię Biesiadowo w Aleksandrowie Łódzkim.

Szybki rozwój sieci pizzerii skłonił firmę do utworzenia specjalistycznej hurtowni, która zaopatruje lokale w artykuły niezbędne do wyrobu pizzy. Obecnie w ramach sieci pizzerii Biesiadowo działa ponad 100 lokali, na terenie całego kraju i nie tylko.

We franczyzie działa też sieć Crazy Piramid Pizza, która oprócz tradycyjnej pizzy serwuje również pizzę w rożku. W 2014 roku do portfolio firmy dołączyły dwa nowe koncepty: Western Chicken, którego specjalnością są dania z kurczaka panierowanego oraz Rybkodajnia specjalizująca się w serwowaniu dań z ryb i owoców morza.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Lipiec 23, 2018
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Grudzień 10, 2018
Raporty
Autor: / Listopad 15, 2018
O tym się mówi
Autor: / Wrzesień 3, 2018

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 15.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 28.11.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 08.01.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą