Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 28 grudzień 2017
Noworoczny numer Franczyza&Biznes

Foto: Franczyza&Biznes

Nowy numer magazynu Franczyza&Biznes dostępny już w kioskach i salonach prasowych! Nie zabrakło w nim ciekawych tematów, analiz rynkowych, wywiadów, porad i aktualności ze świata biznesu.

Drodzy Czytelnicy, w noworocznym numerze magazynu przedstawiamy raport – podsumowanie 2017 roku, z którego można się dowiedzieć się m.in. ile konceptów sieciowych działało na naszym rynku, w których branżach franczyza rozwijała się najszybciej, jakie trendy dominują na rynku w kontekście rozwoju systemów sieciowych oraz jakie są prognozy dalszego rozwoju tego modelu biznesowego w Polsce.

W raporcie odpowiadamy też na pytanie, czy franczyza jest popularna, dlaczego firmy decydują się na rozwój sieci partnerskich, jakie korzyści z tego płyną zarówno dla dawców, jak i biorców licencji, jakie są bariery rozwoju biznesu w oparciu o franczyzę oraz jaka jest dynamika rozwoju sieci franczyzowych w poszczególnych branżach.

W temacie numerze przypomnieliśmy z kolei o tym, że Polacy to pomysłowy naród. Podaliśmy kilka przykładów nietypowych biznesów, które mają szansę na podbicie rynku nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Sprawdziliśmy również jakie znaczenie mają social media w biznesie. Czy przedsiębiorca musi rozmawiać ze swoimi odbiorcami online, aby firma mogła dobrze prosperować również w realu.

W najnowszym numerze nie zabrakło także porad, m.in. jak sprzedać licencję za granicę, na ile ważne dla biznesu jest to, w jakiej lokalizacji zostanie otwarta firma oraz jakich błędów należy unikać rekrutując franczyzobiorców.

Poruszyliśmy ponadto takie tematy jak, bankowość mobilna, czy roboty wygryzą nas z roboty oraz dlaczego Polacy są łatwym łupem dla nieuczciwych firm pośrednictwa kredytowego.

Oczywiście to nie wszystko - w najnowszym numerze Franczyza&Biznes znajdziecie o wiele więcej artykułów, w których poruszamy tematy dotyczące franczyzy i nie tylko.

Na koniec, jak zwykle udostępniamy bazę sprawdzonych pomysłów na własny biznes. Miłej lektury!

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Lipiec 31, 2018

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 4, 2018
Raporty
Autor: / Lipiec 1, 2018
O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 25, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 25.09.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.09.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 27.09.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą