Franczyza w Polsce

Opublikowano: 14 listopad 2017
Smyk wycofuje się z Rosji

Foto: Smyk

Po prawie dziesięciu latach działalności w Rosji polska sieć sklepów z artykułami dla dzieci opuszcza ten kraj.

Jak podaje dziennik „Kommiersant”, ponad 20 sklepów Smyk działających do tej pory w Rosji przejdzie pod kontrolę konkurencyjnej rosyjskiej sieci Begiemot (hipopotam).  Pierwszy sklep Smyk otworzył w Moskwie w 2008 roku.

Sklepy pod tym logo zostały otwarte również w Petersburgu, w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Niżnym Nowogrodzie, Nowosybirsku i Omsku. Zyski firmy Smyk Rus na czysto ze sprzedaży wyniosły w zeszłym roku 60 mln rubli (ponad 1 mln USD).

Rosyjski dziennik zaznacza, że transakcja przejęcia biznesu polskiej firmy w Rosji to kontynuacja całego łańcucha wydarzeń na rynku towarów dla dzieci i zabawek. Gazeta relacjonuje, że większość sprzedawców detalicznych towarów dla dzieci odnotowuje spadek napływu klientów i średnich wartości zakupów. Prowadzi to do pogorszenia kondycji finansowej tego rodzaju firm.

Wśród różnych przyczyn tej sytuacji gazeta wymienia umocnienie się rubla, nasilenie konkurencji cenowej, a także zwiększenie o 50 proc. sprzedaży online przez rosyjską firmę Dietskij Mir, która jest ważnym graczem na tym rynku.

Pin It
Oceń: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
INK

Najnowsze franczyzy

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 16.11.2017

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 23.11.2017

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.11.2017

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Na co zwracasz uwagę w pierwszej kolejności w ofercie współpracy franczyzowej?

44.7%
28.9%
10.5%
10.5%
5.3%