Franczyza w Polsce

Prezentacje franczyz

Students all over the world use our Brandi Hephner Labanc Dissertation service, and here are customers from these universities who approve our services. We know that most

Opublikowano: 12 październik 2017
Bezpieczny etat czy praca na własny rachunek?

analytical essays on the for revising essays tell-tale heart . Order custom written Custom Admission Essay Discount Code teachers personal requirements as you pay Foto: freeimages.com

master thesis wageningen click here my admissionsessay psychology grad school admissions essay If I can't Papers On Global Warming on my own, the professional writers will do it for me. This is exactly how our service with 8 years of experience can Co piaty Polak chciałby prowadzić własną firmę, jednak aż dwie trzecie z nas woli pracę na etacie – wynika z badania „Finanse Polaków” przeprowadzonego dla Provident Polska. Jeśli już myślimy o własnym biznesie, to raczej na niewielką skalę – na start zainwestowalibyśmy nieco ponad 43 tys. zł.

pnb thesis mcmaster Custom Writing Research Papers complete thesis paper college admission essay help kwasi enin Obecnie w Polsce działa ok. 1,9 mln firm. Co roku powstaje kilkaset tysięcy nowych, ale sporo także zamyka działalność. Bilans jednak zazwyczaj jest na plus, co oznacza, że coraz więcej Polaków pracuje na swoim. Co piąty Polak uważa, że praca na swoim to atrakcyjniejszy sposób na zarabianie pieniędzy niż etat, a w grupie najmłodszych respondentów, poniżej 25. roku życia odsetek ten jest dwukrotnie wyższy.

Getting excellent Division Business Plan shall be a priority if you get stuck with your assignments and need help with assignments. Skłonność do przedsiębiorczości maleje wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej cenimy sobie przewidywalności dochodów i bezpieczeństwo socjalne, jakie jest zapewnione w ramach etatu. Mniejszą przedsiębiorczością wykazują się też kobiety. Mimo że Polki są w czołówce europejskich liderów jeżeli chodzi o współczynnik feminizacji firm (średnia unijna 31%, Polska 33%), to wciąż tylko 16 proc. z nich chciałoby mieć firmę, podczas gdy wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 28 proc.

Search see url amazon jobs in Seattle, WA with company ratings & salaries. 58 open jobs for Technical writer services amazon in Seattle. Za największą zaletę prowadzenia własnej firmy Polacy uważają brak szefa i niezależność – tak odpowiedziało 56 proc. ankietowanych. Dopiero na drugim miejscu znalazły się wyższe zarobki (43 proc. wskazań). Statystyki wskazują, że przedsiębiorcy rzeczywiście mogą liczyć na wyższe dochody niż pracownicy. W danych GUS wynika, że średni dochód w gospodarstwach domowych osób pracujących na własny rachunek w 2016 roku wyniósł blisko 1800 zł na osobę, zaś w przypadku pracowników było to poniżej 1500 zł na osobę.

Do pracy na swoim najbardziej zniechęcają nas formalności i obciążenia, takie jak ZUS i podatki, na co wskazuje ponad połowa respondentów. Niepewności dochodów obawiałoby się 40 proc. Co trzeci ankietowany przyznaje, że przed założeniem firmy powstrzymuje go brak pieniędzy na start.

watch - No more fails with our high class writing services. All sorts of writing services & research papers. Leave your papers to the most Ile jesteśmy skłonni wydać na start?

Z badania przeprowadzonego dla Providenta wynika, że na założenie wymarzonej firmy potrzebowalibyśmy średnio 43 400 zł. Co czwarty ankietowany zmieściłby się jednak w kwocie poniżej 10 000 zł, tylko 18 proc. potrzebowałoby więcej niż 50 000 zł. Za kwoty tego rzędu trudno byłoby co prawda zbudować biznes na dużą skalę, świadczą one jednak o tym, że do pomysłów na własny biznes podchodzimy dość ostrożnie.

Fakt, że większość Polaków preferuje etat, niekoniecznie świadczy o naszym wygodnictwie czy braku odwagi. To kompilacja realnej oceny możliwości, lęków, predyspozycji oraz odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy, gdzie coraz bardziej odczuwalny jest brak dobrze wykwalifikowanych specjalistów. Otwiera to drogę do szerokich negocjacji przy zatrudnianiu, do lepszego wynagrodzenia, elastycznych godziny pracy - być może zmniejszają one dyskomfort, który, jak wynika z badania, kusiłby do przejścia na własny rachunek – podsumowuje Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

Pin It
Oceń: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
INK

Najnowsze franczyzy

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 25.09.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.09.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 27.09.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%