Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 04 luty 2021

Foto: Majster Plus

Sieć sklepów oferujących artykuły wykończenia wnętrz, pomimo pandemii koronawirusa, uważa ubiegły rok za udany. W 2021 roku spodziewa się kontynuacji dobrej koniunktury dla branży.

Miniony rok dla wielu sieci franczyzowych był trudny, gdyż nieprzewidywalny. Sprawiało to, że wielu potencjalnych franczyzobiorców wstrzymywało się z decyzją o otwarciu swojego biznesu pod logo znanej marki.

– Niestety zauważalnie zwolniła ekspansja sieciowa, ale to nieuniknione w sytuacji niepewności, jaka otacza nas od kilku miesięcy. W bieżącym roku przewidujemy powrót do tempa rozwoju sprzed pandemii. Naszym celem jest otwarcie kilkunastu nowych lokalizacji na terenie całego kraju – mówi Marcin Zieleśkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej i sieci Majster Plus.

Do inwestycji może zachęcać fakt, że branża artykułów wykończeniowych nadal rozwija się bardzo dobrze.

– Wielu partnerów podeszło sceptycznie do naszych założeń z pierwszego kwartału ubiegłego roku, ale finalnie okazało się, że nasze prognozy się sprawdziły – wspomina Marcin Zieleśkiewicz. – Zakładaliśmy utrzymanie koniunktury na artykuły wykończeniowe z uwagi na silny trend widoczny u Polaków, którzy chcą ładnie i modnie mieszkać. Zwiększona ilość czasu przebywania w domach wręcz napędziła ten trend. Ostatecznie zakończyliśmy 2020 rok bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi, ze znacznymi przyrostami – dodaje. Do sieci dołączyło także kilka nowych punktów.  

Rok bieżący ma być kontynuacją dobrej passy dla branży. Poza remontami napędzać ją będą prace wykończeniowe w nowych nieruchomościach, które nawet w kryzysie sprzedają się bardzo dobrze.

W sieci Majster Plus działa obecnie ponad 100 marketów. Sieć należy do Grupy Kapitałowej VOX. Minimalną wartość inwestycji w otwarcie sklepu Majster Plus to 40 tys. zł, aczkolwiek poziomy nakładów na otwarcie i promocję nowej lokalizacji mogą się znacząco różnić w zależności od sklepu. Przyszły partner może liczyć na wsparcie franczyzodawcy w oszacowaniu tych kosztów w odniesieniu do konkretnej lokalizacji. Do sieci mogą przystąpić zarówno właściciele działających już na rynku sklepów budowlano-remontowych, jak i osoby z doświadczeniem handlowym, które dopiero planują rozwinąć swój biznes w branży wykończeniowej.

ZOBACZ wizytówkę Majster Plus w katalogu franczyzy serwisu franczyzawpolsce.pl. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy jeżeli jesteś zainteresowany współpracą.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Styczeń 12, 2021
O tym się mówi
Autor: / Marzec 10, 2021
Własny Biznes


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą