Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 18 styczeń 2021

Foto: Al. Capone

Zainteresowanie franczyzobiorców otwarciem placówki Al.Capone jest coraz większe. Sieć sklepów z alkoholami powiększyła się w ubiegłym roku o 18 placówek i ma ich już ponad 60.

– Pandemia nam nie zaszkodziła. Istniejące sklepy dają sobie dobrze radę i odnotowujemy wzrosty sprzedaży, co jest dla mnie bardzo budujące, patrząc na to, co się dzieje na rynku w niektórych branżach – mówi Marcin Górski, dyrektor ds. ekspansji sieci Al.Capone. –Wyzwaniem było dostosowanie się do wymogów związanych z Covid-19 i zabezpieczenie naszych sklepów, tak aby były jak najbardziej bezpieczne dla naszych klientów i pracowników. Jednak szybko uporaliśmy się z tym i mocno tego pilnujemy – podkreśla.

Sieć osiągnęła cel zaplanowany na 2020 roku i otworzyła 18 sklepów, w tym w nowych regionach, jak np. w województwie mazowieckim, lubelskim czy pomorskim. – Otwarcia te odbyły się zarówno dzięki współpracy z nowymi partnerami franczyzowymi, jak i też z takimi, którzy są z nami dłużej i podjęli decyzję o otwarciu kolejnego sklepu – mówi Marcin Górski. Zapowiada, że już w pierwszym kwartale do sieci dołączą kolejne placówki, głównie w miejscowościach, w których działają już sklepy sieci.

Sklepy Al.Capone oferują alkohole z różnych zakątków świata. Posiadają w ofercie także produkty marek własnych dostępnych tylko w tej sieci (m.in. wódka, piwo, cydr). Siedzibą centrali jest Tarnów i to właśnie w woj. małopolskim sieć ma najwięcej placówek. Chce jednak rozwijać się w całej Polsce.  

– Lokalizacje, jakich szukamy, to nieruchomości około 100 mkw., dobrze skomunikowane. Kapitał, jaki jest potrzebny na start, to około 200-250 tys. złotych – mówi Marcin Górski. Właściciel sklepu Al.Capone może liczyć na średni miesięczny zysk na poziomie ok. 12-15 tys. zł. Do sieci należy już ponad 60 sklepów, z czego ponad połowa działa na zasadzie franczyzy.

Franczyzobiorcy rozpoczynający współpracę z Al.Capone mogę liczyć na wsparcie m.in. w znalezieniu lokalizacji, negocjacji umowy najmu, rekrutacji personelu, przygotowaniu projektu wnętrza, a także organizacji wyposażenia i zatowarowania sklepu.

ZOBACZ wizytówkę AL.CAPONE w katalogu franczyzy serwisu franczyzawpolsce.pl. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy jeżeli jesteś zainteresowany współpracą.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Luty 11, 2021
Aktualności
Autor: / Grudzień 3, 2020

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Ludzie i biznes
Autor: / Listopad 20, 2020
Im się udało
Autor: / Grudzień 22, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą