Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 04 styczeń 2021

Foto: Domino's Pizza

W celu rozliczenia transakcji przejęcia Dominium Domino's Pizza Poland wyemituje nowe akcje dla Malaccan Holdings, właściciela polskiej sieci. Emisja będzie opiewać na 283,8 mln sztuk po 0,08 funta.

Transakcja stanowi odwrotne przejęcie, które polega na przejęciu spółki prywatnej przez notowaną na giełdzie, w ramach którego dochodzi do wymiany aktywów obu podmiotów oraz emisji akcji. Warunkiem finalizacji transakcji jest udzielenie zgody przez akcjonariuszy Domino's Pizza Poland, informuje zarząd spółki.

Firma pozyska 3,5 mln funtów poprzez sprzedaż i subskrypcję łącznie 43,75 mln nowych akcji po cenie emisyjnej 0,08 funta za akcję. Zostanie również przeprowadzona oferta sprzedaży 21,8 mln akcji, które stanowią część odpłatnych akcji wyemitowanych na rzecz Malaccan Holdings i które również zostaną uplasowane po tej samej cenie emisyjne.

Domino's Pizza to założona w 1961 r. amerykańska sieć pizzerii, która liczy dzisiaj 17 tys. punktów na całym świecie i wraz z franczyzodawcami zatrudnia 270 tys. osób. Sieć Dominium liczy w Polsce blisko 60 restauracji.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Marzec 31, 2021
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Im się udało
Autor: / Luty 17, 2021
O tym się mówi
Raporty


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą