Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 07 wrzesień 2020

Foto: pixabay.com

Zarząd pośrednika w handlu nieruchomościami złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Twierdzi, że winna jest pandemia koronawirusa.

Wniosek został złożony z powodu utraty przez Spółkę zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. - Decyzja Zarządu o złożeniu wniosku była wynikiem szczegółowej analizy sytuacji finansowej Spółki i jej perspektyw gospodarczych, które uległy istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła Spółce prowadzenie działalności gospodarczej w dotychczasowej skali i tym samym podjęcie działań naprawczych, które były zaplanowane przed wybuchem pandemii – poinformował w raporcie Zarząd Spółki.

Już w czerwcu Emmerson informował, że skutki epidemii koronawirusa będą miały istotny negatywny wpływ na przyszłe wyniki i działalność Grupy, w szczególności w segmencie doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. W sierpniu GPW zawiesiła notowania akcji Emmersona. Przyczyną był brak publikacji raportu za 2019 rok, który nie pojawił się do dziś.

Trzeba jednak zaznaczyć, że spółka już przed koronawirusem notowała kiepskie wyniki finansowe. Od początku ubiegłego roku generowała straty. Tak więc wygląda na to, że epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła nieuchronne bankructwo. To już kolejna, po Home Broker, spółka z segmentu doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, która w tym roku złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Przypomnijmy, że w przeszłości Emmerson rozwijał sieć placówek, także w oparciu franczyzę. W szczytowym momencie liczyła ona 17 oddziałów, z czego 3 działały na zasadzie franczyzy.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Sierpień 17, 2020

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 22, 2020
Raporty
Autor: / Czerwiec 25, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą