Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 03 sierpień 2020

Foto: Apteka Hebe

Sieć Hebe koncentruje się na rozwoju drogerii, rezygnując tym samym z prowadzenia stacjonarnego biznesu aptecznego. Punkty HebeApteka z dniem 30.07.2020 zostały zamknięte.

Spółka Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, zarządzająca siecią drogerii i aptek Hebe, zdecydowała, że skoncentruje swoje plany rozwojowe tylko na części drogeryjnej - podała spółka w komunikacie prasowym. Decyzja jest związana z tym, że dynamika polskiego rynku aptecznego ograniczyła możliwości uzyskania przez firmę niezbędnego efektu skali w tej branży. W efekcie, zamkniętych zostanie 47 aptek, a pod koniec lipca rozpocznie się proces zwolnień grupowych, który ma potrwać 2 miesiące.

Jak podano, zaprzestanie działalności aptecznej przez firmę dotknie 290 pracowników, stanowiących 8,7 proc. ogółu zatrudnionych w spółce. - Wszyscy pracownicy aptek, w zależności od stażu pracy i innych czynników, w ramach odprawy otrzymają pakiet świadczeń do 3 razy przewyższających wymagania prawne. W efekcie, zdecydowana większość z nich otrzyma pakiet wynagrodzeń w wysokości 7 lub nawet więcej miesięcznych pensji. Dodatkowo, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego – dodano w komunikacie.

Zarząd OEX rekomenduje, by spółka wypłaciła na dywidendę za 2019 rok łącznie ok. 17,5 mln zł, czyli 2,32 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

Sieć drogerii i aptek Hebe działa w Polsce od 2011 roku.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Sierpień 25, 2020
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Im się udało
Autor: / Czerwiec 11, 2020
Ludzie i biznes
Autor: / Lipiec 20, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą