Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 23 czerwiec 2020

Foto: PBH SA

Na początku maja 2020 bydgoska PBH SA, właściciel marki odzieżowej QUIOSQUE, nie wznowiła działalności handlowej w 32 lokalizacjach własnych. Obecnie zdecydowała się na otwarcie połowy z tych salonów.

Mimo otwarcia galerii handlowych, Polacy bardzo sceptycznie podchodzą do wizyt i zakupów w takich miejscach. Obowiązujące nadal restrykcyjne zasady higieniczno-sanitarne zmieniły charakter i postrzeganie przez klientów tego typu placówek. Obawa przed zarażeniem koronawirusem oraz brak możliwości skorzystania z różnorodnej, pełnej oferty i atrakcji dostępnych do tej pory, skutecznie zniechęcają przed odwiedzaniem centrów handlowych.

Bezprecedensowa sytuacja, związana z pandemią COVID-19 zmusiła nas do podjęcia głębokiej analizy możliwości wykonywania umów najmu z galeriami handlowymi na dotychczasowych zasadach. W prawie 30% sklepów własnych odstąpiliśmy od umów i nie otworzyliśmy ich po 4 maja -  mówi Agnieszka Krzywańska Dyrektor Zarządu PBH SA.
 
Podjęliśmy rozmowy z wszystkimi Wynajmującymi, reprezentującymi zarówno sklepy własne, jak i te działające na zasadzie franczyzy. Naszym celem jest doprowadzenie stawek czynszów do poziomu pozwalającego na utrzymanie sklepów przy obecnym, niskim poziomie wejść. Na dzisiaj  porozumieliśmy się z połową Wynajmujących spośród sklepów, gdzie odstąpiliśmy od umów, jak również z większością tych, gdzie kontynuujemy działalność handlową. – mówi Agnieszka Krzywańska, Dyrektor Zarządu PBH SA.

Wraz z narodową kwarantanną i restrykcjami sanitarnymi zmieniły się zwyczaje zakupowe klientów, koncentrując się na obszarze on-line. Spadek zainteresowania klientów odwiedzinami i zakupami w galeriach handlowych oznacza negatywny i trwały wpływ na poziom przychodów w tym kanale sprzedaży. PBH SA dąży do konstruktywnego dialogu z centrami handlowymi, aby wypracować rozwiązania uczciwe dla obu stron, dostosowane do nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Kwiecień 21, 2020
Aktualności
Autor: / Marzec 19, 2020
Aktualności
Autor: / Luty 3, 2020

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Kwiecień 8, 2020
Własny Biznes
Im się udało


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą