Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 02 czerwiec 2020

Foto: Open Finance S.A

Zarząd Open Finance S.A., do której należy 100% akcji spółki Home Broker poinformował w komunikacie, że sytuacja finansowa Home Broker uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch epidemii, która uniemożliwiła Home Broker prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie działań naprawczych. Dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych zarząd Home Broker podjął uchwałę o złożeniu wniosku o  ogłoszenie upadłości.

Home Broker prowadził nie tylko pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, ale zajmował się także usługami finansowymi. Firma rozwijała sieć franczyzową, której model obejmował prowadzenie pośrednictwa finansowego, nieruchomościowego i ubezpieczeniowego pod markami Open Finance, Home Broker i Open Brokers.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma zaczęła notować straty. W pierwszym kwartale tego roku wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker zmalała rok do roku o 8 proc. do 349 mln zł. W kwietniu tego roku Open Finance poinformował, że w ramach zwolnień grupowych w Home Broker z pracą pożegna się 60 osób. Tak więc wygląda na to, że epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła nieuchronne bankructwo Home Broker. To już kolejna, po Tax Care, spółka ze stajni Leszka Czarneckiego, która złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Przypomnijmy bowiem, że głównymi akcjonariuszami Open Finance są kontrolowane przez Leszka Czarneckiego spółki Getin Noble Bank (ma 42,49 proc. kapitału) i Idea Money (17,72 proc.).

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Czerwiec 26, 2020
Aktualności
Aktualności
Autor: / Styczeń 31, 2020

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Raporty
Autor: / Czerwiec 25, 2020
Własny Biznes


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą