Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 07 styczeń 2020

Foto: GEMINI

Wszystko przez zmiany w prawie farmaceutycznym.

Cztery lata po przejęciu i dwa lata po wejściu w życie ustawy „Apteka dla aptekarza”, która totalnie zmieniła zasady gry na rynku aptecznym, fundusz Warburg Pincus chce sprzedać sieć aptek Gemini – donosi „Puls Biznesu”.

Sieć Gemini, licząca aktualnie 180 aptek, należy do funduszu Warburg Pincus, który kupił ją cztery lata temu. W chwili zakupu liczyła ona 40 aptek, które były zlokalizowane głównie na Pomorzu. 1/3 dochodów spółce przynosił sklep internetowy mający czołową pozycję na rynku. Obecnie sieć jest ma charakter ogólnopolski i jest wyceniana na 2,6 mld zł. Zainteresowane kupnem są inne fundusze private equity oraz inwestorzy branżowi.

Według „Puls Biznesu” powodem wystawienia aptek Gemini na sprzedaż są ograniczone możliwości rozwoju sieci, po tym jak dwa lata temu w życie weszła nowelizacja prawa farmaceutycznego, zwana „apteką dla aptekarza”. Ograniczyła ona prawo do prowadzenia aptek do osób będących  farmaceutami, a liczebność sieci do 4 placówek. Możliwości otwierania nowych aptek zostały dodatkowo ograniczone przez kryteria demograficzne i geograficzne.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Październik 16, 2019
Aktualności
Autor: / Październik 9, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Ludzie i biznes
Autor: / Styczeń 15, 2020
O tym się mówi
Raporty
Autor: / Listopad 12, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 22.01.2020

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 15.01.2020

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.01.2020

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą