Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 25 wrzesień 2019

Foto: Forever21

Światowe agencje informacyjne podały, że negocjacje spółki zarządzającej marką Forever 21 z potencjalnymi inwestorami nie powiodły się, co oznacza fiasko programu restrukturyzacji i realne widmo bankructwa sieci odzieżowej prowadzącej ponad 800 sklepów na całym świecie.


Obecnie władze Forever 21 planują zastosować tzw. Chapter 11, czyli rozwiązanie przewidziane w amerykańskim prawo upadłościowym dające firmom zagrożonym upadłością dodatkowy czas na reorganizację działalności i ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Firma z siedzibą w Los Angeles została założona w 1984 roku. Obecnie prowadzi ponad 820 sklepów detalicznych w ponad 60 krajach, m.in w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, we Francji, w Niemczech, Hongkongu, Indiach, Izraelu, Japonii, Korei Południowej i na Filipinach. Jej model biznesowy oparty jest na oferowaniu najnowszych trendów modowych w przystępnej cenie i podtrzymywaniu zainteresowania ofertą poprzez codzienne dostawy nowych produktów. Naturalną konkurencją dla Forever 21 są takie sieci jak Primark czy H&M.

Na polskim rynku marka Forever 21 zadebiutowała we wrześniu 2016 roku i do dzisiaj otworzyła osiem salonów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Łodzi. Franczyzobiorcą marki Forever 21 na teren Polski jest firma Teren Management Europe, która prowadzi tą sieć w oparciu o franczyzę także w Bułgarii, Czechach, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, na Słowacji, w Szwajcarii, Słowenii i na Węgrzech.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Czerwiec 17, 2020
Aktualności
Autor: / Kwiecień 30, 2020
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Sierpień 3, 2020
Własny Biznes
Im się udało
Autor: / Czerwiec 25, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą