Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 19 sierpień 2019

Foto: AmRest sprzeda serwis PizzaPortal

AmRest Holdings SE poinformował o podpisaniu umowy z Glovoapp23 S.L., której przedmiotem jest zbycie przez AmRest 100% udziałów w Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. (“PizzaPortal”) na rzecz Glovo za łączną cenę 30 mln EUR plus 5 mln EUR kwoty warunkowej.

Rozliczenie ceny sprzedaży może nastąpić częściowo w udziałach Glovo, a częściowo w gotówce. Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych w Umowie warunków, zwyczajowo występujących w transakcjach fuzji i przejęć.

- Glovo kontynuuje strategię szybkiego rozwoju, która obejmuje ekspansję na nowe rynki. Po ostatnich udanych inwestycjach, akwizycja Pizza Portal dodatkowo wzmocni nasze strategiczne partnerstwo z AmRest. Naszą ambicją jest bycie liderem na każdym rynku, gdzie jesteśmy obecni - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Oscar Pierre, dyrektor zarządzający Glovo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Glovo, która od początku jest dla nas korzystna zarówno strategicznie, jak również finansowo. Cieszymy się z możliwości zwiększania naszego udziału w firmie i dalszego wzmacniania tego partnerstwa - dodał Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest.

Glovoapp23 S.L. jest właścicielem aplikacji Glovo – jednej z wiodących w Europie platform do zamawiania online oraz dowozu posiłków i innych dóbr konsumpcyjnych. Obecnie Glovo ma ponad 5,5 miliona użytkowników i 16 000 stowarzyszonych partnerów. Platforma funkcjonuje w 202 miastach w 26 krajach w rejonie Europy, Środkowego Wschodu,
Afryki oraz Ameryki Południowej.

Pizzaportal to wicelider polskiego rynku zamówień posiłków online, prowadzi serwis Pyszne.pl, należący do holenderskiego Takeaway.com. 

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Styczeń 10, 2020
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Raporty
Autor: / Styczeń 13, 2020
O tym się mówi


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą