Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 16 sierpień 2019

Foto: Shell w Polsce stawia na franczyzę

W wywiadzie udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl Oleksandr Koliakin, dyrektor generalny ds. rynku detalicznego na Europę Środkową i Wschodnią w Grupie Shell powiedział, że koncern we franczyzie widzi ogromny potencjał rozwoju w Polsce.


Zgodnie ze strategią Grupy Shell priorytetem na polskim rynku jest przebudowa już działających stacji paliw. Drugim kierunkiem rozwoju jest otwieranie kolejnych stacji we współpracy z franczyzobiorcami rekrutowanymi głównie spośród właścicieli stacji niezależnych, których w Polsce jest ponad 2700. Aktualnie w sieci Shell działa ok. 35 stacji franczyzowych.

W ubiegłym roku Shell zmodyfikował warunki oferty franczyzowej, która obejmuje teraz m.in. brak stałej miesięcznej opłaty licencyjnej, gwarancję marży minimalnej, inwestycje w innowacyjny format sklepu, bonus finansowy za przedłużenie umowy, wsparcie przez cały okres obowiązywania umowy franczyzy, szkolenia dla franczyzobiorców i dedykowane systemy motywacyjne.

Ponadto koncern oferuje franczyzobiorcom pakiet inwestycyjny, który jest w pełni finansowany przez Shell. W ramach pakietu można pokryć niektóre koszty związane z dostosowaniem stacji do standardów sieci takie jak m.in.: odświeżenie stanu technicznego, zakup mebli sklepowych, zamontowanie wyposażenia zewnętrznego wystroju czy systemu monitoringu szczelności zbiorników i telemetrii (system Fuel Prime).

Według Koliakina Shell jest w stanie otwierać rocznie w  Polsce 30, a nawet 40 stacji franczyzowych.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Kwiecień 9, 2020
Aktualności
Aktualności
Autor: / Styczeń 31, 2020

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Styczeń 23, 2020
Własny Biznes
O tym się mówi
Autor: / Marzec 10, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą