Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 01 sierpień 2019

Foto: Tax Care złożył wniosek o upadłość

Należąca do Idea Bank sieć Tax Care, która prowadzi usługi księgowe, złożyła 30 lipca do Sądu Rejonowego wniosek o ogłoszenie upadłości.

Trzy tygodnie temu nastąpiła zmiana Zarządu w Spółce Tax Care S.A. Jak ustalił nowy Zarząd, Spółka była zobowiązana przepisami Prawa upadłościowego do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Jednocześnie spółkaTax Care S.A. we wniosku o upadłość zastrzegła, że w ciągu 2 najbliższych tygodni złoży wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. To  jego  otwarcie – a  nie  otwarcie postępowania upadłościowego –jest celem Spółki.

Tax Care to biuro rachunkowe, które oferuje usługi dla przedsiębiorców: prowadzenia księgowości, rachunków, doradzaniu w sprawach podatkowych i urzędowych. Firma została uruchomiona w 2008r. W ramach sieci działa 6 placówek własnych, 30 placówek franczyzowych oraz 350 placówek partnerskich. - Z  punktu  widzenia  ciągłości  oraz  jakości  świadczonych  usług  księgowych  ww.  działania  nie spowodowały i nie spowodują żadnych zmian. Usługi świadczone na rzecz klientów dalej będą realizowane w tym sam zakresie - podano w komunikacie prasowym.

Złożenie wniosku i przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank. Aby odbudować rentowność i poprawić współczynniki kapitałowe, niezbędne jest dostosowanie prowadzonych działań do kosztów i zatrudnienia. W tym celu, jak podano w czerwcowym komunikacie, Idea Bank do 31 grudnia 2019r., zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe, rozwiązując umowę o pracę z maksymalnie 750 pracownikami. Ma to przynieść oszczędności w skali rocznej w wysokości 50 mln zł.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Kwiecień 3, 2020

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Czerwiec 3, 2020
Im się udało
Autor: / Czerwiec 11, 2020
Własny Biznes


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą