Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 24 kwiecień 2019

Foto: Stava ma już 21 oddziałów franczyzowych

Stava jest pierwszą w Europie franczyzą w branży dowozów posiłków.

Oferowane przez jej oddziały usługi kurierskie pomagają restauracjom rozwijać biznes w oparciu o dowozy, sprowadzając kwestię dostawy posiłku do kilku kliknięć na tablecie.

Firma rozpoczęła działalność w czerwcu 2014 roku jako jeden z pionierów profesjonalnych usług kurierskich dla gastronomii w Polsce. Od początku skoncentrowała się na rozwoju know-how oraz narzędzi informatycznych zapewniających wysoką efektywność logistyczną i administracyjną prowadzonej działalności, co pomogło jej osiągnąć istotną, kilkuletnią przewagę na tym polu.
Obecnie do sieci franczyzowej Stava należy 21 oddziałów kurierskich w Polsce, a kolejne otwierane są regularnie co 2 tygodnie, co czyni ją największą i najszybciej rosnącą firmą w branży.

Sieć dysponuje pierwszym na rynku oprogramowaniem, które w 100% automatycznie rozdziela zlecenia kurierom, uwalniając od konieczności zaangażowania kosztownych dyspozytorów, a jednocześnie redukując liczbę potrzebnych na mieście kurierów o 30 do 50% dzięki zaawansowanym algorytmom logistycznym. Zautomatyzowana została również administracyjna strona przedsięwzięcia w stopniu ograniczającym pracochłonność do mniej niż 10 godzin tygodniowo.

Dzięki wysokiej automatyzacji i najwyższej efektywności w branży, oddziały Stava są zyskowne nawet przy umiarkowanej skali, pozwalając franczyzobiorcom działać w miastach już od 50 tys. mieszkańców wzwyż.

Udostępniane franczyzobiorcom narzędzia pozwalają im zapewnić restauracjom nie tylko ograniczenie kłopotów z utrzymaniem własnych pojazdów i kurierów, ale również zawsze niższe koszty i szybsze dostawy w porównaniu do zatrudniania własnych kierowców.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Październik 14, 2019
Aktualności
Autor: / Wrzesień 27, 2019

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Wrzesień 20, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Październik 2, 2019
Własny Biznes
Autor: / Listopad 15, 2019


Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 22.01.2020

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 15.01.2020

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.01.2020

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą