Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 08 marzec 2019

Foto: Wojas przejmuje kontrolę nad Bartkiem

WOJAS S.A. podpisał z BARTEK S.A. oraz z jej jedynym akcjonariuszem warunkową umowę inwestycyjną, na mocy której WOJAS S.A. ma prawo objąć do 56% udziałów i głosów na walnym zgromadzeniu spółki BARTEK.  

Umowa inwestycyjna reguluje zasady współpracy korporacyjnej pomiędzy inwestorem, spółką BARTEK oraz jej jedynym akcjonariuszem. Inwestor ma prawo objąć 28 000 akcji serii B spółki uprawniających do 56% udziałów i głosów na walnym zgromadzeniu spółki.  Strony umowy ustaliły też zmiany w statucie spółki.

Inwestor zobowiązał się także do udzielania pożyczki spółce BARTEK na warunkach zawartych w przyszłej umowie pożyczki.
Jak deklarują strony umowy została ona zawarta w celu osiągnięcia lepszych efektów synergii poprzez wzajemną współpracę w obszarach: sprzedaży e-commerce, poszerzenia oferty towarowej w sklepach stacjonarnych, zwiększenia sprzedaży eksportowej na rynki wschodnie, tańszych zakupów surowcowych, lepszego wykorzystania istniejących zasobów produkcyjnych, obniżenia kosztów najmu w centrach handlowych i ogólnego zarządu, co pozwoli osiągnąć wzrost wartości obu podmiotów.

BARTEK S.A. zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia dziecięcego pod marką BARTEK. Posiada ponad 20 sklepów firmowych w całej Polsce, współpracuje z 200 sklepami multibrandowymi w kraju i z ponad 250 placówkami multibrandowymi za granicą.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Luty 17, 2020
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Im się udało
Autor: / Styczeń 30, 2020
Własny Biznes
Własny Biznes


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą