Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 10 styczeń 2019

Foto: SPAR

W rozmowie z "Pulsem Biznesu" Leszek Bać, prezes i główny udziałowiec Bać-Polu poinformował, że niektórzy z zainteresowanych złożyli już oferty. Pozostali mają to zrobić do połowy stycznia.

Już w październiku ub.r. Puls Biznesu informował, że Bać-Pol szuka inwestora, który miałby nabyć 49 proc. udziałów. Rozpatrywane były także inne warianty potencjalnej inwestycji.

Zakończenie procesu pozyskania inwestora planowane jest w pierwszym kwartale tego roku. Według Leszka Bacia, proces sanacji, który od niedawna trwa w Bać-Polu nie ma wpływu na negocjacje z potencjalnymi inwestorami.
Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożony został 21 grudnia ub.r. i został pozytywnie rozpatrzony już 31 grudnia. Na zarządcę sądowego wyznaczona została spółka Restrukturyzacja i Upadłość Szarek Wydro z Mielca.

Otwarcie postępowania sanacyjnego oznacza, że egzekucja wszystkich wierzytelności spółki powstałych przed 31 grudnia będzie z mocy prawa zawieszona do czasu zakończenia procesu sanacji. Bać-Pol będzie jednak musiał na bieżąco spłacać wszystkie nowe zobowiązania powstałe po 31 grudnia.

Problemy Bać-Polu spowodowane są coraz gorszymi wynikami działalności w hurcie. Kolejne hurtownie są sukcesywnie zamykane a lokalizacje po nich likwidowane lub przejmowane przez konkurencję, m.in. Grupę Specjał. Natomiast należąca do Bać-Polu sieć sklepów franczyzowych Spar nadal się rozwija i otwiera kolejne placówki. I to zapewne właśnie tą siecią są zainteresowani ewentualni inwestorzy.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Październik 31, 2019
Aktualności
Autor: / Listopad 21, 2019
Aktualności
Autor: / Grudzień 28, 2019

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Listopad 15, 2019
Raporty
Autor: / Listopad 4, 2019
Własny Biznes
Autor: / Grudzień 13, 2019


Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 22.01.2020

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 15.01.2020

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.01.2020

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą