Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 04 styczeń 2019

Foto: Alior Bank chce przejąć Ruch

Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie zamierzonej koncentracji polegającej na przejęciu przez Alior Bank S.A. kontroli nad Ruch S.A.
 
Jak wyjaśnił Krzysztof Bachta, wiceprezes Alior Banku, kierujący pracami zarządu banku, bank zakłada, że ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji, który jest przeprowadzany w Ruchu. Podkreślił, że Alior Bank planuje dalszą odsprzedaż akcji kolportera.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Bank prowadzą działalność między innymi w zakresie usług leasingowych, informatycznych, factoringu i asset management.
 
Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa „Paczka w Ruchu”). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Czerwiec 24, 2019

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
O tym się mówi
Autor: / Sierpień 12, 2019
O tym się mówi
Autor: / Sierpień 26, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 03.12.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 26.11.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 19.11.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą