Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 27 grudzień 2018

Foto: Sukces Reserved w Londynie

Po tłumach na otwarciu salonu marki w Izraelu Reserved ogłasza podobny sukces swojego sklepu w Londynie. Punkt przy Oxford Street działa już od roku. W tym czasie sprzedano tam 700 tys. ubrań.

W świecie mody mówi się, że odniesienie sukcesu w Londynie czy Paryżu jest równoznaczne z powodzeniem na innych rynkach. Można więc mówić o doskonałej passie polskiej marki Reserved, której sklep przy prestiżowej Oxford Street wygenerował w ciągu roku 10 mln funtów sprzedaży.

Przy najsławniejszej ulicy

Oxford Street to jedna z najsłynniejszych w Europie ulic handlowych, a polski butik mieści się tam obok punktów Zary czy H&M. Konkurencja jednak nie miała negatywnego wpływu na przychody marki w tym roku. Przedstawiciele LPP, do którego należy Reserved, podkreślają, że to tylko początek – chcieli zaistnieć w świadomości zagranicznych klientów, by później mieć łatwiejszy dostęp do innych rynków. Otwarcie butiku w Londynie wydaje się dobrym ruchem, bo na zakupy na Oxford Street rocznie przyjeżdżają setki tysięcy turystów z całego świata.

Salon w tej prestiżowej lokalizacji działa od września 2017 roku. Od tego czasu klientów na Wyspach obsługuje też sklep on-line marki. Firma już od dawna skupia się na tym, by działać nie tylko na rynku lokalnym. Ostatnio dowodem na to może być kolekcja we współpracy z brytyjskim Vogue, a wcześniej kampanie z Kate Moss czy Cindy Crawford. LPP ma też w portfolio inne marki jak Mohito czy Cropp, które razem są już dostępne w 1,7 tys. punktów. Salon w Londynie działa w modelu „open to public”, gdzie całość można ogarnąć wzrokiem z poziomu ulicy, a wszystkie ubrania są na wyciągnięcie ręki. W podobnym modelu utrzymany jest warszawski sklep Reserved w Złotych Tarasach.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Maj 31, 2019
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Luty 26, 2019
O tym się mówi
Autor: / Marzec 25, 2019
Własny Biznes
Autor: / Maj 8, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą