Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 19 grudzień 2018

Foto: Ruch zostanie sprzedany za złotówkę

Jak podaje Puls Biznesu, znalazła się firma chętna na przejęcie Ruchu, który od wielu miesięcy miał problemy. Teraz ma szansę wyjść na prostą.

O problemach Ruch-u alarmowali wydawcy gazet, którzy mieli wielomiesięczne zaległości w płatnościach. Ich tytułów nie można też było dostać w niektórych punktach. To tylko część problemów, jakie miał Ruch, od wielu miesięcy szukający nabywcy.

Według danych uzyskanych przez Puls Biznesu, dystrybutor prasy zostanie przejęty przez PKN Orlen. Zaskoczeniem jest kwota, na jaką opiewa transakcja, bo potentat paliwowy zgodził się zapłacić za Ruch jedynie złotówkę. Wiadomo jednak, że postawienie na nogi pogrążonego w długach przedsiębiorstwa może kosztować 40 mln złotych. A to dopiero początek, bo za tyle odkupione zostaną zapasy towarów FCMG, które następnie zostaną Ruchowi wydzierżawione. Te pieniądze posłużą do zachowania bieżącej płynności firmy. Równolegle zostanie przedłużone 80 mln złotych kredytu w Alior Banku. Rola Aliora do tego się nie ogranicza, bo to bank ma przejąć akcje Ruchu, by następnie przekazać je za złotówkę Orlenowi. Na razie nie wiadomo, co stanie się z siecią kiosków, choć z pierwszych zapowiedzi można wywnioskować, że nowy właściciel ich nie zlikwiduje.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Kwiecień 18, 2019
Aktualności
Autor: / Maj 30, 2019
Aktualności
Autor: / Marzec 28, 2019

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Kwiecień 30, 2019
O tym się mówi
Raporty
Autor: / Kwiecień 30, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 24.09.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 17.09.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 12.09.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą