Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 29 listopad 2018

Foto: Sklepy w formacie InMedio Trendy

Spółka zajmująca się sprzedażą alkoholi i produktów spożywczych połączyła siły z firmą przodującą wśród saloników prasowych. Powstał kiosk, w którym można kupić też alkohol czy coś zjeść.

InMedio to koncept należący do grupy Lagardere Travel Retail, która jest też właścicielem innych punktów z prasą i przekąskami: Relay, 1Minute, Virgin czy Hubiz. Z kolei grupa Eurocash ma w portfolio sklepy spożywcze: ABC, Delikatesy Centrum czy Mila. Poza tym do niedawna firma była franczyzobiorcą 1Minute. Razem  Lagardere Travel Retail i Eurocash stworzyły nowy koncept InMedio Trendy, który właśnie z fazy testów przeszedł do realizacji na szerszą skalę. Pierwsze placówki, które zaczęły działać w tym formacie, zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie nawet przekraczającym 100 procent.

InMedio Trendy od zwykłego saloniku prasowego odróżnia to, że można w nim kupić również alkohol, kawę i dania typu fast-food, więc jest idealnym miejscem na szybkie zakupy w czasie dnia czy wieczorem w dużym mieście. Nie powiela żadnego z modeli stosowanych przez konkurencję, lecz tworzy własny, który jak na razie docenili klienci. Przedstawiciele sieci tłumaczyli w mediach, że kierują ofertę raczej do osób, które szukają dobrej książki i równie dobrego wina czy whiskey, niż do tych, którym zależy głównie na zakupie taniego alkoholu.

Taki model był testowany przez rok. W ciągu najbliższych kilku miesięcy sieć ma liczyć już 20 placówek, w przyszłym roku ma dobić do 60, a po kolejnych kilku latach ma być ich już kilkaset. Typowy sklepik ma do 80. m. kw. powierzchni, a dotychczasowe były otwierane w miejsce saloników prasowych InMedio. W grę będzie wchodziła również franczyza, a punkty tego typu mają powstać głównie poza centrami handlowymi.


Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Listopad 15, 2018
Własny Biznes
Autor: / Marzec 19, 2019
O tym się mówi

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą