Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 20 listopad 2018

Foto: AmRest debiutuje na giełdach w Hiszpanii

AmRest, jeden z wiodących w Europie operatorów restauracyjnych zadebiutuje na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao oraz Walencji.

Planowany początek notowań w Hiszpanii datowany jest na 21 listopada, po wcześniejszym uzyskaniu odpowiednich zezwoleń Krajowej Komisji Rynku Papierów Wartościowych (CNM V) w Hiszpanii.

Na przestrzeni ostatnich 5 lat nastąpił czterokrotny wzrost kursu akcji AmRest. W efekcie wartość giełdowa Spółki wynosi ok. 2,1 miliarda euro, przy cenie za akcję blisko 9,6 euro (po niedawnym podziale w stosunku 1:10).

José Parés, przewodniczący Rady Dyrektorów powiedział: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszym debiutem na hiszpańskiej giełdzie. Mam ogromne przekonanie, że dzięki tej decyzji dotrzemy na nowe rynki, a także poszerzymy bazę naszych inwestorów i akcjonariuszy oraz zyska my jeszcze większe uznanie w Europie Zachodniej. Chcemy kontynuować rozwój naszej firmy i stale poszerzać możliwości inwestowania w AmRest.”

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB. Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 2000 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 26 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Iranie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Marzec 21, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Maj 6, 2019
Własny Biznes
Autor: / Marzec 19, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą