Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 22 listopad 2018

Foto: www.flickr.com

Najpierw takie rozwiązanie testował Amazon, a po nim kilka chińskich sklepów. Teraz dołącza do nich amerykański gigant Walmart.

Pierwszy oddział, w którym nie będą zatrudnieni kasjerzy, ma zostać otwarty w Dallas. Będzie to nowy Sam's Club, czyli supermarket Walmarta oparty o zakupy grupowe i uczestnictwo w klubie. Zarejestrowani członkowie mogą korzystać z wyjątkowo korzystnych ofert przez określony czas. Na podobnej zasadzie w Polsce działały portale takie jak Groupon.

Sklep testuje aplikację, która automatycznie zlicza punkty i udziela rabatów. Klienci od razu mogą zeskanować kod kreskowy, zapłacić za towar za pośrednictwem telefonu i nie muszą już stać w kolejkach. Takie rozwiązanie ma zrewolucjonizować sposób, w jaki Amerykanie dokonują zakupów. Pozbawieni ograniczeń mają kupować swobodniej i częściej, bo wizyta w sklepie przestanie im się kojarzyć z koniecznością stania w długich kolejkach. Zamiast kasjerek w sklepie mają pracować „gospodarze”, którzy będą służyć radą odnośnie poszczególnych produktów i promocji. Jeśli rozwiązanie się przyjmie, ma zostać zaimplementowane w 63 sklepach Sam's Club w całej Ameryce. Tymczasem Amazon planuje otwarcie nawet 3 tys. bezobsługowych sklepów w ciągu najbliższych trzech lat.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Marzec 14, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Kwiecień 30, 2019
O tym się mówi
Im się udało
Autor: / Marzec 14, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 24.09.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 17.09.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 12.09.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą