Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 06 listopad 2018

Foto: Bank Millennium z nowym właścicielem eurobanku

5 listopada 2018 roku Bank Millennium i Société Générale podpisały umowę dotyczącą zakupu eurobanku przez Bank Millennium. Franczyza ma być nadal rozwijana.

Przedmiotem transakcji jest nabycie przez Bank Millennium ok. 99,79% akcji eurobanku za cenę referencyjną wynoszącą 1 833 mln PLN. Ostateczna cena nabycia zostanie skorygowana o zmianę wartości księgowej Euro Banku na dzień zamknięcia transakcji. Po uzyskaniu wymaganych zgód i akceptacji nastąpi fuzja obu instytucji w drugiej połowie 2019 roku. Kompetencji w obszarze funkcjonującego w eurobanku modelu franczyzy mają zostać utrzymane.

Dzięki fuzji powstanie bank zajmujący wyraźne siódme miejsce na rynku pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów, ze szczególnie silną pozycją w obszarze kredytów konsumenckich. Transakcja przyniesie 1,4 mln nowych klientów, co pozwoli Bankowi Millenium osiągnąć szóstą pozycję pod względem liczby klientów detalicznych w Polsce oraz znacznie zwiększy zasięg geograficzny poprzez poprawę obecności banku w mniejszych miastach.

- Jestem przekonany, że transakcja znacząco zwiększy zysk i skalę działania Banku Millennium oraz sprawi, że staniemy się wiodącym kredytodawcą zaspokajającym potrzeby pożyczkowe Polaków. Istotny jest również fakt, że Bank zrealizuje tę transakcję bez podwyższania kapitału własnego – komentuje Fernando Bicho, Wiceprezes Zarządu Banku Millennium.

- Mamy ze sobą wiele wspólnego i świetnie się uzupełniamy, nie tylko geograficznie. Najważniejszym elementem jest uzupełniający się profil działania. Bank Millennium jest bankiem uniwersalnym, podczas gdy eurobank jest ekspertem w oferowaniu kredytów konsumpcyjnych. Jest to o tyle ważne, że do 2020 roku chcemy zwiększyć sprzedaż kredytów gotówkowych, szczególnie tych skierowanych do nowych klientów, o 40%. Jeśli dodamy do tego dopełniające się sieci dystrybucji – w tym kompetencje sprzedaży kredytów klientom nowym dla banku oraz zarządzania nową dla nas formą sprzedaży poprzez sieć franczyzową – otrzymamy partnerstwo zbudowane na solidnym fundamencie wiedzy i doświadczenia. Wspólnie zamierzamy budować jeden silny bank z centrami zarządzania w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, bazując na najlepszych doświadczeniach obu instytucji – dodaje Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2019 r., po uzyskaniu wymaganej zgody KNF i UOKiK, po czym nastąpi fuzja prawna obu banków. Połączenie operacyjne Banku Millennium i eurobanku planowane jest na czwarty kwartał 2019 r.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Sierpień 19, 2019
Aktualności
Aktualności
Autor: / Maj 22, 2019

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Lipiec 15, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Lipiec 23, 2019
O tym się mówi
Autor: / Maj 6, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 24.09.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 17.09.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 12.09.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą