Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 13 listopad 2018

Foto: Zakupy na stacjach Orlen bez wysiadania

To pierwsza i najnowocześniejsza stacja tego typu w Europie. Orlen Drive pod Wrocławiem oferuje możliwość zrobienia zakupów i płacenia za paliwo bez wysiadania z auta.


Stacja paliw jest zlokalizowana pod adresem MOP Michałowice obok drogi ekspresowej S8. Otwarcie nastąpiło 23 października. Koncept drive-through upowszechnił się początkowo w USA i dotyczył głównie branży restauracyjnej. Najmocniej kojarzą się z nim restauracje fast-foodowe, takie jak McDonald's czy KFC. Na tamtejszym rynku można też spotkać sklepy czy stacje benzynowe oparte na podobnym pomyśle. Teraz jednak ten sam koncept dociera również do Europy – w pierwszej kolejności do Polski.

Projekt jest reklamowany hasłem „Inne stacje wysiadają”, które nawiązuje do tego, że na „zwykłej” stacji benzynowej trzeba najpierw wysiąść z auta, by zrobić zakupy czy choćby zatankować. Możliwość zrobienia przystanku w trasie jest ceniona przez wielu, ale gdy liczy się czas, kierowcy woleliby nie musieć opuszczać auta i załatwić wszystkie niezbędne czynności na stacji jak najszybciej. Teraz będą mieli możliwość zatankowania bez wysiadania z samochodu.
Orlen posiada już prawie 3 tysiące stacji benzynowych, w tym 1793 punkty Stop Cafe, w których można zjeść coś ciepłego i napić się kawy. Większość z nich zlokalizowana jest w Polsce, a dodatkowo istnieje 199 w Czechach i 23 na Litwie. Firma rozwija też koncept sklepów convenience, które można znaleźć już na 180 stacjach benzynowych. Orlen to największy koncern paliwowy w naszej części Europy.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Grudzień 5, 2019
O tym się mówi
Autor: / Styczeń 13, 2020
Im się udało


Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 22.01.2020

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 15.01.2020

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 29.01.2020

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą