Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 13 listopad 2018

Foto: Zakupy na stacjach Orlen bez wysiadania

To pierwsza i najnowocześniejsza stacja tego typu w Europie. Orlen Drive pod Wrocławiem oferuje możliwość zrobienia zakupów i płacenia za paliwo bez wysiadania z auta.


Stacja paliw jest zlokalizowana pod adresem MOP Michałowice obok drogi ekspresowej S8. Otwarcie nastąpiło 23 października. Koncept drive-through upowszechnił się początkowo w USA i dotyczył głównie branży restauracyjnej. Najmocniej kojarzą się z nim restauracje fast-foodowe, takie jak McDonald's czy KFC. Na tamtejszym rynku można też spotkać sklepy czy stacje benzynowe oparte na podobnym pomyśle. Teraz jednak ten sam koncept dociera również do Europy – w pierwszej kolejności do Polski.

Projekt jest reklamowany hasłem „Inne stacje wysiadają”, które nawiązuje do tego, że na „zwykłej” stacji benzynowej trzeba najpierw wysiąść z auta, by zrobić zakupy czy choćby zatankować. Możliwość zrobienia przystanku w trasie jest ceniona przez wielu, ale gdy liczy się czas, kierowcy woleliby nie musieć opuszczać auta i załatwić wszystkie niezbędne czynności na stacji jak najszybciej. Teraz będą mieli możliwość zatankowania bez wysiadania z samochodu.
Orlen posiada już prawie 3 tysiące stacji benzynowych, w tym 1793 punkty Stop Cafe, w których można zjeść coś ciepłego i napić się kawy. Większość z nich zlokalizowana jest w Polsce, a dodatkowo istnieje 199 w Czechach i 23 na Litwie. Firma rozwija też koncept sklepów convenience, które można znaleźć już na 180 stacjach benzynowych. Orlen to największy koncern paliwowy w naszej części Europy.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Marzec 28, 2019
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Im się udało
Autor: / Marzec 14, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Listopad 19, 2018
O tym się mówi

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą