Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 16 listopad 2018

Foto: pixabay.com

W ciągu najbliższych czterech lat firma ma zamiar przejąć na własność większość swoich sklepów, które dotychczas były w rękach franczyzobiorców. Zamiast nowych punktów, ma się skupić na renowacji istniejących.


Pandora to duńska marka założona w latach 80., która ma na świecie już 2500 salonów. Dodatkowo biżuterię można kupić w prawie 8 tys. salonów partnerskich. W Polsce marka rozwija się od kilku lat. Jej najpopularniejszym produktem są tzw. charmsy. Chodzi o bransoletki, które można uzupełniać samodzielnie specjalnymi koralikami. Cena każdego z nich to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych; można mieć ich jeden lub więcej. Wzorów są setki i co roku produkowane są kolejne kolekcje, dzięki czemu poszczególne charmsy stają się obiektem kolekcjonerskim i są popularnym prezentem dla właścicielek podstawowych wersji bransoletek.

Teraz firma ma zamiar zrezygnować z franczyzy i przejąć większość punktów rozwijanych dotychczas w ramach tego modelu. Poprzednie lata w Polsce oznaczały szybkie otwarcia; teraz istniejące salony mają być urządzane na nowo, a nowych przestanie przybywać. Dotychczas w Polsce było trzech partnerów franczyzowych prowadzących sklepy Pandora. Nowe zgłoszenia nie będą już przyjmowane, bo marka w całości rezygnuje z modelu franczyzowego. W zeszłym roku już nastąpiło przejęcie 13 sklepów z rąk franczyzobiorców. Problemem miał być dotychczas fakt, że poszczególne salony oferowały różny poziom obsługi, a nawet miały nieco inne wnętrza. Zdarzało się też, że w salonach franczyzowych obsługa reklamacji czy zwrotów odbiegała standardem od tego, co oferują salony własne Pandory. Szkodziło to spójnemu i ekskluzywnemu wizerunkowi marki.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Luty 26, 2019
O tym się mówi
Raporty
Autor: / Marzec 13, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą