Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 30 październik 2018

Foto: Polska najlepszym rynkiem dla amerykańskich franczyz

Rosenberg International Franchise Center co roku szykuje listę krajów, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu ekspansji za granicę. Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce w dwóch kategoriach.


RIFC działa przy uniwersytecie w New Hampshire i ma za zadanie pomagać amerykańskim sieciom franczyzowym w rozwoju. W związku z tym m.in. bada sytuację za granicą i przygotowuje raporty, dzięki którym zarządzającym sieciami łatwiej podjąć decyzje biznesowe. W tym roku wśród dziesięciu najbardziej atrakcyjnych rynków dla rozwoju franczyz znalazła się między innymi Polska. Poza nią to również Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, Australia, Francja, Irlandia, Korea, Szwecja i Hiszpania. Jak podaje magazyn Franchising.com, zestawienie jest wykorzystywane m.in. podczas oceniania ryzyka ekspansji do danego kraju związanego z możliwością recesji, przewrotu politycznego itp.

Przygotowano też zestawienie 10 krajów, w których inwestycja jest atrakcyjna, ale bardziej ryzykowna. To już propozycje dla franczyzodawców, którzy są w stanie znieść duże ryzyko dla potencjalnie większych zysków. W tej kategorii zwyciężyły m.in. Chiny, Turcja, Wielka Brytania, Niemcy, Indie, Korea, Kanada, Polska, Japonia i Meksyk. Jak widać, Polska jest wśród krajów perspektywicznych niezależnie od tego, czy firma przybierze bardziej agresywny, czy zrównoważony model rozwoju. W rankingu brano pod uwagę takie czynniki jak edukacja, jakość i dostępność siły roboczej, urbanizacja, czynsze, płace, koszty materiałów, infrastruktura itp.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Luty 11, 2019
Aktualności
Autor: / Styczeń 18, 2019
Aktualności
Autor: / Maj 15, 2019

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Ludzie i biznes
O tym się mówi
Autor: / Kwiecień 8, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą