Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 24 październik 2018

Foto:Carrefour przejmuje sklepy po Piotrze i Pawle

Od dawna trwały rozmowy o tym, co stanie się ze sklepami, które zwolni Piotr i Paweł. Teraz wiadomo, że trzy z nich przejmie Carrefour.

Placówki, o których mowa, są umieszczone w ekskluzywnych dzielnicach Wilanów i Konstancin na obrzeżach Warszawy, a także w Katowicach. Wszystkie trzy były wcześniej prowadzone na zasadzie franczyzy. Kupno placówek przez Carrefour może być pewnym zaskoczeniem. Wcześniej mówiło się głównie o przejęciu tych lokali przez Biedronkę. Tak się rzeczywiście stało w niektórych lokalizacjach, ale najwyraźniej scheda po Piotrze i Pawle zostanie podzielona pomiędzy kilku graczy. Mowa jest również o m.in. Auchan.

Piotr i Paweł od wielu miesięcy walczy o to, by pozostać na rynku. Początkowo miały ocaleć wszystkie sklepy, ale teraz wiadomo, że wiele z nich zostanie zamkniętych. Pozostać mają tylko te najbardziej rentowne w najlepszych lokalizacjach. Sprzedaż tych w prestiżowych warszawskich dzielnicach na rzecz popularnego marketu może być pewnym zaskoczeniem, bo wydawało się, że to tam głównie mieszkają typowi klienci Piotra i Pawła. Wiadomo, że to nie koniec przejęć. W kilkudziesięciu pozostałych placówkach ma zmienić się asortyment. Zostanie też wprowadzony nowy program lojalnościowy i inne ruchy marketingowe, mające przywrócić firmie świetność.

We wrześniu pięć sklepów sieci przejęła Biedronka, tworząc w nich nowy model sklepu Biedronka Premium. O ile wcześniej na sprzedaż wystawione były sklepy własne, to teraz pozbyto się tych należących do franczyzobiorców. Dla tych ostatnich taka możliwość to dobra wiadomość. Wcześniej nie było jasne, co się z nimi stanie, gdyby Piotr i Paweł miał upaść lub popaść w problemy finansowe.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Listopad 13, 2018
Aktualności
Autor: / Marzec 14, 2019
Aktualności
Autor: / Kwiecień 8, 2019

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Styczeń 14, 2019
Ludzie i biznes
O tym się mówi
Autor: / Listopad 26, 2018

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą