Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 11 październik 2018

Foto: Intermarche zamyka kolejne sklepy

We wrześniu zostały zamknięte markety Intermarche w Łodzi i w Świnoujściu. Wcześniej podobny los spotkał placówki w Trzciance, Kętrzynie i Wrześni.

Sklep w Łodzi prowadziła spółka Portos, w której udziały miała ITM Polska. Natomiast właścicielem sklepu w Świnoujściu była spółka Vinum, w której ITM Polska miała 100 proc. udziałów. - Grupa Muszkieterów podjęła decyzję o zamknięciu marketu Intermarché. Obecnie Grupa analizuje alternatywne scenariusze rozwoju z uwzględnieniem społeczności, w której lokalnie funkcjonował sklep - poinformowała portal iswinoujscie.pl Eliza Orepiuk-Szymura dyrektor ds. komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

Sklep Intermarche we Wrześni, który był prowadzony przez spółkę Ronda należącą m.in. do ITM Polska został zamknięty na początku lipca. Natomiast placówkę Intermarche w Kętrzynie zlikwidowano w czerwcu. Była ona prowadzona przez spółkę Sangria, której udziałowcem była ITM Polska. W sierpnia sąd ogłosił upadłość spółki Sangria. Wcześniej, bo w połowie maja zamknięty został sklep Intermarche w Trzciance, który był prowadzony przez spółkę Traversare, w której udziały miała spółka ITM Polska.

W ubiegłym roku sieć zamknęła sześć sklepów, a otworzyła pięć nowych marketów. W pierwszej połowie roku sieć zamknęła sklepy w Ustce, Koszalinie, Lesznie, Ząbkowicach Śląskich, Rydułtowach, Krakowie i Bydgoszczy oraz otworzyła dwa markety: w Gdyni i Gnieźnie.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Lipiec 15, 2019
O tym się mówi
O tym się mówi
Autor: / Luty 18, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą