Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 10 październik 2018

Foto: RUCH SA

2 października 2018 r. podpisana została umowa pomiędzy Lurena Investments B.V. oraz Alior Bank S.A., która przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla RUCH S.A. oraz znalezienie docelowego inwestora dla Spółki.

Na mocy podpisanego porozumienia, Bank przedłuży udzielone finansowanie, co pozwoli na przygotowanie wspólnie z KPMG planu restrukturyzacji. Równocześnie strony uzgodniły zasady nadzoru nad Spółką w okresie restrukturyzacji, w tym skład nowej, pięcioosobowej Rady Nadzorczej RUCH S.A. w restrukturyzacji.

Igor Chalupec wypełnił porozumienie z Alior Bankiem i jak pisze Puls Biznesu zrezygnował ze stanowiska prezesa Ruchu. Informację o dymisji gazeta potwierdziła nieoficjalnie w trzech różnych źródłach. Sam zainteresowany nie udzielił żadnego komentarza.
"Jego decyzja oznacza, że w zarządzie balansującego na krawędzi bankructwa Ruchu zostały dwie osoby: Marek Podstawa i Bogumiła Rak. Następcę Igora Chalupca wybierze rada nadzorcza w składzie, zmienionym kilka dni temu. Przewagę mają w niej nowo powołane osoby, związane z wierzycielami dystrybutora: dwie, wskazane przez Alior Bank (Kamil Prokop i Seweryn Kowalczyk) i jeden przedstawiciel wydawców prasy (Artur Sierant). Igor Chalupec jako dotychczasowy właściciel Ruchu ma w nadzorze tylko dwóch przedstawicieli - Janusza Koczyka i Wojciecha Wróblewskiego" - czytamy w artykule.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Sierpień 17, 2018
Aktualności
Autor: / Październik 2, 2018

A może te Cię zaciekawią

Ludzie i biznes
Autor: / Lipiec 16, 2018
O tym się mówi
Autor: / Grudzień 10, 2018
Ludzie i biznes
Autor: / Lipiec 20, 2018

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 15.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 28.11.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 08.01.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą