Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 10 październik 2018

Foto: RUCH SA

2 października 2018 r. podpisana została umowa pomiędzy Lurena Investments B.V. oraz Alior Bank S.A., która przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla RUCH S.A. oraz znalezienie docelowego inwestora dla Spółki.

Na mocy podpisanego porozumienia, Bank przedłuży udzielone finansowanie, co pozwoli na przygotowanie wspólnie z KPMG planu restrukturyzacji. Równocześnie strony uzgodniły zasady nadzoru nad Spółką w okresie restrukturyzacji, w tym skład nowej, pięcioosobowej Rady Nadzorczej RUCH S.A. w restrukturyzacji.

Igor Chalupec wypełnił porozumienie z Alior Bankiem i jak pisze Puls Biznesu zrezygnował ze stanowiska prezesa Ruchu. Informację o dymisji gazeta potwierdziła nieoficjalnie w trzech różnych źródłach. Sam zainteresowany nie udzielił żadnego komentarza.
"Jego decyzja oznacza, że w zarządzie balansującego na krawędzi bankructwa Ruchu zostały dwie osoby: Marek Podstawa i Bogumiła Rak. Następcę Igora Chalupca wybierze rada nadzorcza w składzie, zmienionym kilka dni temu. Przewagę mają w niej nowo powołane osoby, związane z wierzycielami dystrybutora: dwie, wskazane przez Alior Bank (Kamil Prokop i Seweryn Kowalczyk) i jeden przedstawiciel wydawców prasy (Artur Sierant). Igor Chalupec jako dotychczasowy właściciel Ruchu ma w nadzorze tylko dwóch przedstawicieli - Janusza Koczyka i Wojciecha Wróblewskiego" - czytamy w artykule.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Grudzień 21, 2018
Aktualności
Autor: / Styczeń 23, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Marzec 14, 2019
O tym się mówi
O tym się mówi
Autor: / Maj 6, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą