Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 20 wrzesień 2018

Foto: Esotiq

Celem jest dynamiczny rozwój sklepów franczyzowych a nie tylko salonów własnych, 70 proc. salonów to salony franczyzowe. W dalszym ciągu stawiamy na jakość lokalizacji - dotyczy to salonów własnych, jak i franczyz, aby jak najlepiej zabezpieczyć cykl rotacji produktów w tych punktach oraz własną rentowność i rentowność franczyz - powiedział prezes spółki Adam Skrzypek.

Kolejnym celem grupy jest rozwój sprzedaży internetowej, z której przychody w drugim kwartale wyniosły 2,02 mln zł i były o 78 proc. wyższe rok do roku.

Jesteśmy skoncentrowani na utrzymaniu marży brutto na sprzedaży, a nie na samej sprzedaży. To jeden z naszych głównych celów na ten rok. Zależy nam także, by internet miał coraz większy udział w przychodach, dlatego stale inwestujemy w ten kanał sprzedaży oraz omnichannel - dodał prezes.

Sprzedaż porównywalna Esotiq spadła o 4,9 proc. rok do roku. W ocenie zarządu spółki niższa sprzedaż jest efektem m.in. zakazu handlu w niedzielę oraz wysokiej bazy roku poprzedniego. Jednocześnie zarząd podtrzymuje plan otwarcia do końca 2018 roku 20 nowych sklepów w Polsce i 9 w Niemczech.

W Niemczech w większości umowy są już podpisane. W lipcu tego roku otworzyliśmy nowy salon w Essen, którego wyniki akurat w lipcu były dwukrotnie wyższe niż średnio w sieci w Polsce - poinformował prezes Skrzypek.

W listopadzie otwarte zostaną nowe sklepy franczyzowe w Kazachstanie (Astana), a pod koniec czwartego kwartału lub na początku 2019 roku - w Rosji (Nowosybirsk).

Obecnie spółka posiada 3 sklepy na Białorusi i 19 na Ukrainie, i jeden sklep w Mołdawii. Jeśli chodzi o same sklepy, to nie wygląda to może rozlegle, a w dość krótkim czasie założyliśmy 29 sklepów internetowych, pracujących w całej Europie - poinformował prezes.

Do końca 2018 roku Estetiq & Henderson chce mieć 32 sklepy na Wschodzie Europy.

W ostatnim kwartale weszliśmy do Mołdawii i otworzyliśmy dwa nowe salony na Ukrainie. Wszystkie salony, które teraz otworzyliśmy są w nowym koncepcie, który prezentowaliśmy na ostatniej konferencji – dodał prezes.

Informacja na temat oferty współpracy z ESOTIQ znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 18, 2019
O tym się mówi
Autor: / Sierpień 26, 2019
Im się udało
Autor: / Wrzesień 4, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 03.12.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 26.11.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 19.11.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą