Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 12 wrzesień 2018

Foto: pixabay.com

Do Sądu Rejonowego w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego spółek: Grupa Piotr i Paweł, Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. W ten sposób spółka chce się uchronić przed kolejnymi wnioskami o upadłość.

Przypomnijmy, że aktualnie w sądzie znajduje się pięć wniosków o ogłoszenie upadłości: cztery dotyczące Piotr i Paweł S.A oraz jeden dotyczący Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł. W sprawie tych wniosków sąd nie podjął jeszcze żadnych decyzji.

- W każdej restrukturyzacji są potrzebne czas i pieniądze. Zarząd spółki Piotr i Paweł wdraża obecnie plan restrukturyzacji, którego nadrzędnym  celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.  Złożony do Sądu w Poznaniu wniosek sanacyjny jest środkiem do realizacji tego planu, który daje czas na wdrożenie planu restrukturyzacyjnego sieci Piotr i Paweł – mówi, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl, Paweł Miętka, prezes Piotra i Pawła.

W ramach postępowania sanacyjnego firma przez 12 miesięcy korzysta z ochrony przed wierzycielami. Wstrzymane są wówczas wszystkie prowadzone przeciwko niej egzekucje, ale w zamian musi na bieżąco regulować bieżące zobowiązania. Zarząd nad spółką w tym czasie przejmuje wyznaczony przez sąd zarządca. W ciągu 30 dni od otwarcia postępowania sanacyjnego powinien powstać plan uzdrowienia finansów firmy. W ciągu maksymalnie dwunastu miesięcy od daty otwarcia postępowania powinno odbyć się zgromadzenie wierzycieli, podczas którego przeprowadzane jest głosowanie nad propozycjami restrukturyzacyjnymi.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Marzec 11, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Kwiecień 30, 2019
O tym się mówi
Autor: / Luty 26, 2019
Własny Biznes
Autor: / Marzec 21, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą