Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 12 wrzesień 2018

Foto: pixabay.com

Do Sądu Rejonowego w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego spółek: Grupa Piotr i Paweł, Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. W ten sposób spółka chce się uchronić przed kolejnymi wnioskami o upadłość.

Przypomnijmy, że aktualnie w sądzie znajduje się pięć wniosków o ogłoszenie upadłości: cztery dotyczące Piotr i Paweł S.A oraz jeden dotyczący Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł. W sprawie tych wniosków sąd nie podjął jeszcze żadnych decyzji.

- W każdej restrukturyzacji są potrzebne czas i pieniądze. Zarząd spółki Piotr i Paweł wdraża obecnie plan restrukturyzacji, którego nadrzędnym  celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.  Złożony do Sądu w Poznaniu wniosek sanacyjny jest środkiem do realizacji tego planu, który daje czas na wdrożenie planu restrukturyzacyjnego sieci Piotr i Paweł – mówi, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl, Paweł Miętka, prezes Piotra i Pawła.

W ramach postępowania sanacyjnego firma przez 12 miesięcy korzysta z ochrony przed wierzycielami. Wstrzymane są wówczas wszystkie prowadzone przeciwko niej egzekucje, ale w zamian musi na bieżąco regulować bieżące zobowiązania. Zarząd nad spółką w tym czasie przejmuje wyznaczony przez sąd zarządca. W ciągu 30 dni od otwarcia postępowania sanacyjnego powinien powstać plan uzdrowienia finansów firmy. W ciągu maksymalnie dwunastu miesięcy od daty otwarcia postępowania powinno odbyć się zgromadzenie wierzycieli, podczas którego przeprowadzane jest głosowanie nad propozycjami restrukturyzacyjnymi.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Czerwiec 5, 2018
Aktualności
Autor: / Maj 30, 2018
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Kwiecień 23, 2018
Raporty
Autor: / Lipiec 1, 2018
O tym się mówi
Autor: / Lipiec 23, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 25.09.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.09.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 27.09.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą