Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 10 wrzesień 2018

Foto: Santander Bank Polska S.A.

Od 7 września Bank Zachodni WBK S.A. ma nową nazwę - Santander Bank Polska S.A. Wraz ze zmianą nazwy do Warszawy została przeniesiona również siedziba rejestrowa spółki.

Nowe logo oraz identyfikację wizualną Santander Bank Polska można zobaczyć na stronie internetowej santander.pl. W weekend bank zmienił też oznakowanie  oddziałów i placówek partnerskich. Nowy wygląd i nazwy mają bankowość internetowa oraz mobilna: Santander internet oraz Santander mobile. Wraz z oficjalnym startem rebrandingu ruszyła kampania wizerunkowa w mediach tradycyjnych i internetowych.

Santander Bank Polska podkreśla, że zmiana nazwy, logo oraz siedziby nie wymaga od klientów podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostają w mocy, bez konieczności podpisywania dodatkowych aneksów. Nie zmieniają się również numery rachunków bankowych, terminy ważności kart, numery PIN czy hasła do usług bankowości internetowej i mobilnej.

Komunikacja z klientami obejmowała wszystkie dostępne kanały. Biorąc pod uwagę naszą sieć własną, sieć partnerów, liczbę bankomatów, to był ogromny wysiłek logistyczny. Wszędzie już zmieniliśmy logo - to ponad 1 tys. miejsc - powiedział prezes Michał Gajewski.

Gajewski poinformował, że koszt rebrandingu, który bank oszacował na 60-70 mln zł nie ulegnie zmianie. Koszty te będą rozłożone na 2 lata.

W maju br. bank informował, że zmiana nazwy na Santander Bank Polska stanowi m.in. etap rozpoczętego pod koniec marca br. globalnego projektu unowocześnienia marki we wszystkich krajach, w których działa Grupa Santander, a jej nowy wizerunek ma lepiej odzwierciedlać transformację cyfrową, która jest jednym z filarów globalnej strategii grupy.

W skład grupy w Polsce wchodzi także m.in. Santander Consumer Bank, spółka leasingowa, faktoringowa oraz TFI.
Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów, w 13,7 tys. oddziałów, na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku. Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Luty 8, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Marzec 18, 2019
O tym się mówi
O tym się mówi
Autor: / Listopad 26, 2018

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą