Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 07 wrzesień 2018

Foto: Piotr i Paweł

Dwóch dostawców Piotra i Pawła złożyło wnioski o ogłoszenie upadłości spółki – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

- Do tutejszego wydziału wpłynęły dwa wnioski o ogłoszenie upadłości Piotr i Paweł SA. Oba wnioski zostały złożone przez dostawców - potwierdził sędzia Łukasz Lipowicz, przewodniczący XI Wydziału Gospodarczego SR Poznań - Stare Miasto. W obu sprawach podejmowane są tzw. wstępne czynności.

Jak podaje serwis wiadomościhandlowe.pl wnioski o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła to konsekwencja coraz trudniejszej sytuacji w sieci, która ma problemy z zaopatrywaniem swoich sklepów. W wielu z nich zaczyna brakować podstawowych produktów. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, zanim udziały w spółce przejęły od rodziny Wosiów fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners.

Przypomnijmy, że Piotr i Paweł od jesieni ubiegłego roku poszukuje inwestora strategicznego. Największe szanse na przejęcie sieci zdaje się mieć właściciel Biedronki, Jeronimo Martins. Rozmowy na ten temat prowadzą także Carrefour i Maxima Grupe, od niedawna właściciel Stokrotki.


Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Kwiecień 24, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Sierpień 5, 2019
O tym się mówi
Własny Biznes
Autor: / Maj 14, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 24.09.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 17.09.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 12.09.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą