Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 13 wrzesień 2018

Foto: pixabay.com

Dotychczas multibrandy w świecie gastronomii zdarzały się raczej wśród dużych światowych marek (jak łączone lokale KFC i Pizza Hut). Od jakiegoś czasu taki koncept powstaje w ramach polskiej sieci.

Najnowszy multibrand łączący pizzerię Biesiadowo z kawiarnią Coffeloffee powstanie w Gostyninie. Obie marki należą do firmy Wojtex, która w swoim portfolio ma również Crazy Piramid Pizza, Western Tortilla czy lodziarnie Mangatto. - Kolejne otwarcia to Coffeeloffee w multibrandzie z Western Tortillą w Warszawie oraz w Koninie - mówi Lidia Kaszyńska reprezentująca firmę Wojtex.

Pierwsza kawiarnia z pizzerią tych sieci powstała w 2015 roku. Wkrótce potem pojawiła się restauracja kowbojska Western Chicken połączona z kawiarnią. Wtedy reprezentanci firmy tłumaczyli, że to sposób na przyciągnięcie podwójnej liczby klientów – tych, którym zależy na dobrej kawie i takich, którzy chcą coś szybko zjeść. Ma się to przekładać na większy zysk dla franczyzobiorcy.

Równolegle Wojtex rozwija swoje dotychczasowe lokale i podpisuje umowy z kolejnymi franczyzobiorcami na restauracje poszczególnych sieci. - W drugiej połowy roku otwarcie miało miejsce w Opocznie oraz w Nowym Targu. Kilka lokali zmieniło swój charakter poprzez zmianę właściciela. Tak było w Rzeszowie, Katowicach, Nowym Dworze, Garwolinie oraz Włocławku. - opowiada Kaszyńska. Zdradza, że liczba osób zainteresowanych otwarciem franczyzy jest coraz większa. Inne nowe dzialłania Wojtexu to aplikacja do zamawiania obiadów przez internet. Zjemy.co, nowoczesna aplikacja do zamawiania jedzenia online, która w swojej bazie ma kilkaset restauracji. Umieszczając swoją restaurację w aplikacji, restauratorzy mają szansę pozyskać klientów dokonujących zamówienia za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Maj 14, 2018
Aktualności
Aktualności
Autor: / Sierpień 13, 2018

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 11, 2018
Raporty
Finanse i ubezpieczenia dla każdego
Autor: / Kwiecień 29, 2018
O tym się mówi
Autor: / Lipiec 9, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 25.09.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.09.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 27.09.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą