Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 06 sierpień 2018

Foto: Nowości w sieci Gruby Benek

Oszczędność czasu, powtarzalność produktu, zmniejszenie liczby zatrudnionych- to główne zalety pieców przelotowych, coraz częściej stosowanych w polskiej gastronomii. Na wprowadzenie ich do wszystkich swoich lokali zdecydowała się Ogólnopolska Sieć Restauracji Gruby Benek.

Automatyzacja procesów produkcyjnych nie ominęła gastronomii. Jednym z jej przejawów są piece taśmowe, które znacznie przyspieszają proces obróbki termicznej produktów. Najczęstszym przykładem ich zastosowania są pizzerie - jeszcze do niedawna skazane na zatrudnianie kosztownych pizzermanów - przedstawicieli jednej z najbardziej poszukiwanych i najwyżej opłacanych specjalizacji w gastronomii. To osoby odpowiedzialne za przygotowanie, wypiekanie i obracanie pizzy w tradycyjnym piecu, by wypiekła się równomiernie.

Wprowadzenie pieca przelotowego rewolucjonizuje nie tylko dotychczasową technologię wypieku, ale prowadzenie całej restauracji. Dzięki niemu pizzerman może skupić się jedynie na przygotowaniu pizzy, nie poświęca natomiast uwagi i czasu na jej wypiek. To pozwala mu na przygotowanie w tym samym czasie większej liczby dań:

- To zastosowanie nie tylko eliminuje czynnik ludzki w znacznej części procesu produkcji — mówi Mateusz Szewczyk, prezes Ogólnopolskiej Sieci Restauracji Gruby Benek- znacząco go upraszcza i przyspiesza. Co najważniejsze- sprawia, że pizza zawsze jest wypieczona równomiernie. Powtarzalność produktu w sieci gastronomicznej to sprawa pierwszorzędna.

Obecnie piece przelotowe wprowadzone są już w większości lokali należących do sieci. W pozostałych restauracjach zostaną wymienione w ciągu 12 miesięcy. To urządzenia sprawdzonej włoskiej marki pracujące bezawaryjnie 365 dni w roku. Co istotne, pozwalają uzyskać produkt zdrowszy dla klienta, bo pozbawiony szkodliwych substancji zawartych w dymie (m.in. benzopirenów), które powstają w procesie spalania w komorze pieca opalanego drewnem naturalnym.  

Koszt instalacji pieca przelotowego leży po stronie franczyzobiorców, jako jeden z elementów wyposażenia lokalu. Mogą oni jednak liczyć na ogromne wsparcie sieci, która zapewnia im m.in. preferencyjne warunki zakupu, organizuje  różne formy finansowania zewnętrznego, takie jak leasing czy najem. Rozwiązanie przynosi franczyzobiorcom duże oszczędności w opłatach za energię, które sięgają do nawet 600 zł miesięcznie. Urządzenia mają o wiele niższe zapotrzebowanie energetyczne od tradycyjnych pieców komorowych.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Czerwiec 11, 2018
Aktualności
Autor: / Październik 1, 2018
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 25, 2018
Im się udało
Autor: / Wrzesień 28, 2018
Własny Biznes

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 12.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 30.10.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 15.11.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą