Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 02 sierpień 2018

Foto: Piotr i Paweł

Po miesiącach spekulacji wygląda na to, że sieć Piotr i Paweł ma już inwestora, który zajmie się stawianiem na nogi zmagającymi się z problemami sklepów pod tym szyldem. Nie podano tylko jeszcze jego nazwy.

Jak podaje Forsal.pl, przedstawiciele sieci są na zaawansowanym etapie rozmów z drugą stroną i mowa już o takich szczegółach, jak wysokość czynszów w sklepach Piotr i Paweł. Można się spodziewać, że najbliższe tygodnie przyniosą ujawnienie danych firma, która od tej pory będzie strategicznym inwestorem tej sieci delikatesów. O tym, że spółka szuka inwestora, słychać było od jesieni ubiegłego roku, a od początku czerwca wiadomo, że do roli inwestora zgłosiły się co najmniej dwie firmy. Szybko pojawiły się plotki, że jedną z nich ma być Biedronka. Nie byłoby to dziwne, bo zdarza się, że to właśnie markety tej sieci pojawiają się na miejsce zamkniętych już punktów Almy, która była największym konkurentem Piotra i Pawła.

Marka na razie stara się ograniczyć koszty operacyjne, by łatwiej kontynuować działalność już z nowym partnerem. Cięcia mają dotknąć również stawek czynszów. Piotr i Paweł to polska marka założona na początku lat 90, w ramach której obecnie działa prawie 150 sklepów. Teraz firma pracuje nad tym, by utrzymać renomę i nadal kojarzyć się z dobrą jakością i zakupami z wyższej półki. Ostatnie miesiące były pod tym względem trudne, bo w wyniku problemów zdarzało się, że na półkach w niektórych punktach brakowało towarów.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Maj 23, 2018

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Lipiec 14, 2018
Ludzie i biznes
Autor: / Lipiec 16, 2018
O tym się mówi
Autor: / Październik 15, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 12.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 30.10.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 15.11.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą