Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 09 sierpień 2018

Foto: Żabka

Latem Polacy ruszają na wydmy i do lasów, gdzie często trudno coś kupić, a jeśli już są tam lokalne sklepiki, to nie wszystkie są przystosowane na przyjęcie tysięcy turystów i zaspokojenie ich oczekiwań. Nad morze rusza więc Żabka z mobilnymi kontenerami, które na czas wakacji rozstawia przy deptakach.


Takich punktów jest już 12. W tym roku stanęły one tam, gdzie Polacy najbardziej lubią wypoczywać: m.in. w Łebie, Mielnie czy Władysławowie. Wiele z tych sklepów stanęło zaledwie kilkadziesiąt metrów od zejścia na plażę. To duża wygoda dla turystów, którzy wcześniej często musieli pokonać znad morskiego brzegu długą drogę do najbliższego kiosku czy marketu. Obecność Żabki nad morzem pozwala zrobić na urlopie podobne zakupy, jak na co dzień w pobliżu domu.

To również sposób na reklamę

Pierwsze sklepy sezonowe Żabki powstały dwa lata temu. Niektóre punkty w czasie lata otwarte są w weekend nawet do drugiej w nocy; markety standardowo czynne są 7 dni w tygodniu. To kolejny powód, dla którego w niewielkich miejscowościach, gdzie często trudno coś kupić po 22:00, ten koncept cieszy się takim powodzeniem.

Taki sklep może otworzyć franczyzobiorca już współpracujący z Żabką. Sieć pokrywa koszty inwestycji i ujawnia, że poza zarobkiem traktuje to również jako sposób na dotarcie do nowych klientów. Obecność przy plaży to unikalna możliwość dotarcia do licznych osób z całej Polski, które mogą w ten sposób przekonać się do zakupów w Żabce i po powrocie do domu sięgać po znane już z urlopu towary w punkcie istniejącym w ich miejscowościach.

Nadmorskich sklepików tej sieci ma przybywać. Taką placówkę pod względem technicznym można otworzyć szybko. Problemem są jedynie pozwolenia np. na sprzedaż alkoholu, na które trzeba czekać tak długo, jak w przypadku zwykłego lokalu.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Wrzesień 17, 2018

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 4, 2018
Własny Biznes

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 12.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 30.10.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 15.11.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą