Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 08 sierpień 2018

Foto: pixabay.com

Okazuje się, że zakaz handlu w niedziele nie uratował małych sklepów spożywczych przez bankructwami.


Zgodnie z prognozami Euromonitor International w tym roku zamkniętych zostanie aż 5,2 tys. sklepów w Polsce, z czego aż 2 tys. to właśnie małe sklepy spożywcze. Na koniec tego roku w Polsce działać ma już tylko 78,2 tys. sklepów tradycyjnych. Będzie to o równe 20 tysięcy mniej niż w 2015 roku. Liczba ta obejmuje także małe sklepy spożywcze, których ma pozostać 27,2 tys., podczas gdy jeszcze trzy lata temu było ich 34,7 tys.

Ten trend nie jest oczywiście niczym nowym, ale przecież bieżący rok miał przynieść jego odwrócenie albo przynajmniej zastopowanie. To właśnie małe sklepy spożywcze miały, przynajmniej zdaniem rządu oraz związku zawodowego NSZZ "Solidarność", zyskać na wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, z którego większość z nich została wyłączona. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Okazuje, że mali sprzedawcy detaliczni przegrywają rywalizację z dyskontami, które agresywnymi promocjami i intensywną reklamą przyciągają klientów do swoich sklepów w piątki i soboty.

Obroty w handlu tradycyjnym spadną w tym roku o 5,1 proc. - wynika z prognoz Euromonitor International. I znów w najgorszej sytuacji są małe, tradycyjne sklepy spożywcze, w przypadku których prognozowany spadek wynosi aż 6,3 proc.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Kwiecień 4, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Ludzie i biznes
Autor: / Listopad 19, 2018
ABC
O tym się mówi

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą