Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 06 sierpień 2018

Foto: Libet SA

Zarząd Libet podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, w tym badania możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej.


"Nie wykluczamy żadnej możliwości w tym obszarze. Jesteśmy otwarci na rozwiązania dotyczące czy pozyskania dla spółki inwestora branżowego, czy private equity. Na ten moment rozpoczynamy cały proces i trudno na starcie oceniać, w jakim kierunku się rozwinie, bo naszą intencją jest kompleksowy przegląd dostępnych opcji" – poinformował Thomas Lehmann, prezes zarządu.

Zarząd zakłada, że proces ten potrwa kilka miesięcy i w jego wyniku procesu może (lecz nie musi) podjąć decyzję o podjęciu działań w celu pozyskania nowego, większościowego lub znaczącego inwestora (w tym branżowego lub private equity) lub zbycia jednego lub większej liczby istotnych aktywów spółki.

W związku z tym spółka może między innymi prowadzić rozmowy z potencjalnymi partnerami a także, po zawarciu stosownych umów o zachowanie poufności, udostępniać im informacje na temat spraw spółki lub poszczególnych aktywów.
Libet S.A. to wiodący na polskim rynku producent kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych prowadzący produkcję w 15 zakładach. Sieć dystrybucji oparta jest przede wszystkim o sieć Autoryzowanych Punktów Sprzedaży. Spółka prowadzi także sprzedaż bezpośrednią skierowaną do firm zajmujących się budownictwem drogowym oraz do hurtowni i firm ogólnobudowlanych.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Październik 2, 2018
Im się udało
Autor: / Lipiec 14, 2018
Ludzie i biznes
Autor: / Wrzesień 24, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 12.11.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 30.10.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 15.11.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą