Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 06 sierpień 2018

Foto: Libet SA

Zarząd Libet podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, w tym badania możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej.


"Nie wykluczamy żadnej możliwości w tym obszarze. Jesteśmy otwarci na rozwiązania dotyczące czy pozyskania dla spółki inwestora branżowego, czy private equity. Na ten moment rozpoczynamy cały proces i trudno na starcie oceniać, w jakim kierunku się rozwinie, bo naszą intencją jest kompleksowy przegląd dostępnych opcji" – poinformował Thomas Lehmann, prezes zarządu.

Zarząd zakłada, że proces ten potrwa kilka miesięcy i w jego wyniku procesu może (lecz nie musi) podjąć decyzję o podjęciu działań w celu pozyskania nowego, większościowego lub znaczącego inwestora (w tym branżowego lub private equity) lub zbycia jednego lub większej liczby istotnych aktywów spółki.

W związku z tym spółka może między innymi prowadzić rozmowy z potencjalnymi partnerami a także, po zawarciu stosownych umów o zachowanie poufności, udostępniać im informacje na temat spraw spółki lub poszczególnych aktywów.
Libet S.A. to wiodący na polskim rynku producent kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych prowadzący produkcję w 15 zakładach. Sieć dystrybucji oparta jest przede wszystkim o sieć Autoryzowanych Punktów Sprzedaży. Spółka prowadzi także sprzedaż bezpośrednią skierowaną do firm zajmujących się budownictwem drogowym oraz do hurtowni i firm ogólnobudowlanych.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Styczeń 16, 2019
Aktualności
Autor: / Styczeń 22, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Marzec 25, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Listopad 19, 2018
Ludzie i biznes

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą